9.5 C
Alba Iulia
Субота, 30 Вересня, 2023

В умовах Півдня України потенціал врожайності батату 100 тонн з гектару

Згідно дослідження діагностичного центру захисту рослин «АгроАналіз», які проводили експерименти з вирощування батату на Херсонщині, з одного гектару цієї культури в умовах Півдні можна отримати до 100 тонн врожаю.

Оскільки батат полюбляє теплий клімат, у результаті досліду вдалося отримати максимальний урожай цієї культури. Про це пише agro-yug.com.ua, передає SuperAgronom.com.

Дослідники дійшли висновку, що урожайність батату у Херсонській, Миколаївській, Одеській областях та на Запоріжжі може сягати 100 т/га. Щоправда, виробникам потрібно буде уважно поставитися до вибору сорту. Для українського півдня радять сорти Мурасакі, Вінницький рожевий та Хернадез. Саме вони брали участь у випробуванні та продемонстрували високі показники врожайності на Херсонщині.

Ґрунт та його кислотність не грають визначної ролі для вирощування батату. Тим більше, що завжди можна відкоригувати мінеральне живлення.

За словами фахівців, слід враховувати, що при температурі близько плюс 40ºС рослина витрачатиме більше поживних речовин, ніж при нижчих температурах, і у неї може виникнути їх дефіцит, тому потрібно подбати про удобрення перед посадкою. Зокрема, органічними добривами.

До того ж, батату необхідне зрошення. Експерти стверджують, що найбільше для нього підійде підземна система крапельного зрошення, оскільки надземна надто ущільнює ґрунт, що завадить бульбам нормально розвиватися.

Фахівці також радять застосовувати мульчування, адже з його допомогою можна одночасно звести до мінімуму полив та уникнути бур’янів.

Зазначається, що собівартість вирощування одного кілограму батату в Україні становитиме близько 0,3 долара, а вартість його реалізації в Україні становить порядку 70-90 грн/кг.

Останні новини:

Зараз читають