9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 29 Вересня, 2022

В Україні збільшуються потужності млинових комплексів

Українські компанії почали, нехай і незначними темпами, реконструювати старі і будувати нові потужні млинові комплекси від 250 т зерна на добу. Невеликих же 15-60-тонних млинів в Україні достатньо, і щорічно з’являються нові.

Про це з виттям блозі на «АПК-Інформ» повідомив радник голови ПАТ «Аграрний фонд» Сергій Сакіркін. «В останні роки в країні працював тільки один млиновий комплекс продуктивної потужністю 380 т/добу – КПФ «Рома» в м Первомайський Харківської області, укомплектований обладнанням відомої турецької фірми Ugur. На сьогоднішній день вже можна відзначити кілька споруджуваних або вже працюють млинів», – пише Сергій Сакіркін.

В першу чергу автор зазначив, що будується в Кіровоградській області 300-тонну млин на території діючого зерноскладу. Устаткування для борошномельного комплексу поставила компанія Buhler. Допоміжне обладнання італійського виробництва.

На Вінницькому КХП №2 була проведена модернізація млинового обладнання. Встановивши турецьке обладнання Or-taş, власники збільшили потужність млина на 350 т.

«Значний досвід роботи на ринку борошна зіграв вирішальну роль – виробництво продукції зросло більш ніж в 2 рази, так само як і реалізація. Збільшилися і обсяги експорту», – зазначає автор блогу.

На думку експерта, майже не проявляє себе нова 250-тонна млин, побудований кілька років тому в Одесі, хоча вона укомплектована обладнанням від турецького лідера – компанії Alapala. Ця ж компанія провела корінну реконструкцію млина колишнього Васильківського КХП, що перейшло у власність «Кулиничів».

«Фактично, створена нова млин. В даному випадку простоїв не буде, і економічний ефект від заміни обладнання проявиться повною мірою », – вважає Сергій Сакіркін.

На ст.Скібнєво Хмельницької області власник «Хмельницьк-млина» побудував новий елеватор і 300-тонну млин, укомплектовану обладнанням від маловідомої турецької компанії Moramill.

«Але за обсягами виробництва борошна цей виробник може незабаром увійти в ТОП-10 переробників, тим самим підтверджуючи, що не головне, яке обладнання віддати перевагу, головне – їм правильно розпорядитися», – пише експерт.

Цим же обладнанням укомплектована 150-тонна млин в с.Ожидів Львівської області.

Планувало будувати новий млин і «хлібно-борошняне» відділення концерну «Галнафтогаз» – корпорація «Хлібпром». На жаль, на сьогоднішній день це питання закрите.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають