9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 18 Жовтня, 2021

В Україні збільшуються потужності млинових комплексів

 • Українські компанії почали, нехай і незначними темпами, реконструювати старі і будувати нові потужні млинові комплекси від 250 т зерна на добу. Невеликих же 15-60-тонних млинів в Україні достатньо, і щорічно з’являються нові.

  Про це з виттям блозі на «АПК-Інформ» повідомив радник голови ПАТ «Аграрний фонд» Сергій Сакіркін. «В останні роки в країні працював тільки один млиновий комплекс продуктивної потужністю 380 т/добу – КПФ «Рома» в м Первомайський Харківської області, укомплектований обладнанням відомої турецької фірми Ugur. На сьогоднішній день вже можна відзначити кілька споруджуваних або вже працюють млинів», – пише Сергій Сакіркін.

  В першу чергу автор зазначив, що будується в Кіровоградській області 300-тонну млин на території діючого зерноскладу. Устаткування для борошномельного комплексу поставила компанія Buhler. Допоміжне обладнання італійського виробництва.

  На Вінницькому КХП №2 була проведена модернізація млинового обладнання. Встановивши турецьке обладнання Or-taş, власники збільшили потужність млина на 350 т.

  «Значний досвід роботи на ринку борошна зіграв вирішальну роль – виробництво продукції зросло більш ніж в 2 рази, так само як і реалізація. Збільшилися і обсяги експорту», – зазначає автор блогу.

  На думку експерта, майже не проявляє себе нова 250-тонна млин, побудований кілька років тому в Одесі, хоча вона укомплектована обладнанням від турецького лідера – компанії Alapala. Ця ж компанія провела корінну реконструкцію млина колишнього Васильківського КХП, що перейшло у власність «Кулиничів».

  «Фактично, створена нова млин. В даному випадку простоїв не буде, і економічний ефект від заміни обладнання проявиться повною мірою », – вважає Сергій Сакіркін.

  На ст.Скібнєво Хмельницької області власник «Хмельницьк-млина» побудував новий елеватор і 300-тонну млин, укомплектовану обладнанням від маловідомої турецької компанії Moramill.

  «Але за обсягами виробництва борошна цей виробник може незабаром увійти в ТОП-10 переробників, тим самим підтверджуючи, що не головне, яке обладнання віддати перевагу, головне – їм правильно розпорядитися», – пише експерт.

  Цим же обладнанням укомплектована 150-тонна млин в с.Ожидів Львівської області.

  Планувало будувати новий млин і «хлібно-борошняне» відділення концерну «Галнафтогаз» – корпорація «Хлібпром». На жаль, на сьогоднішній день це питання закрите.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  На КБ “Луч” розробляють новий переносний гранатомет

  Генеральний директор ДККБ "Луч" повідомив про роботу з розробки нового українського переносного гранатомета.Про...

  У вересні мережею УЗ перевезли рекордну за останні 10 років кількість зернових

  "Укрзалізниця" у вересні перевезла 3,8 млн тонн зернових - це рекордний показник перевезення зазначених вантажів у вересні за останні 10 років.

  Один із провідних виробників картоплі в Україні запустить крохмальний завод у тестовому режимі

  Після модернізації обладнання крохмального заводу «Контінентал Фармерз Груп» планує виробляти крохмаль екстракласу. Старт заплановано на квітень 2022 року.Про...

  КБ “Луч” уточнили терміни завершення держвипробувань мобільного ПТРК “Бар’єр-С”

  На ДП "Державне Київське конструкторське бюро "Луч" повідомили про незначне зсування термінів завершення тестувань українського комплексу 543 "Бар'єр-С" (також відомий як "Штурм-СМ"),...

  Перевалка в порту Маріуполя склала майже 5,2 млн тонн з початку року

  У Маріупольському порту за 9 місяців 2021 року перевалено 5,19 млн т вантажів, що на 2,6% менше показників аналогічного періоду 2020 року.

  Заступник міністра закордонних справ України обговорив організацію бізнес-місії кувейтських компаній

  Україна і Кувейт мають значний потенціал для збільшення обсягів торгівлі і співпраці у сфері залучення інвестицій.Про це йшлося...

  В Одеській області побудують станцію морської системи зв’язку за 18 млн грн

  На узбережжі Одеської області, біля села Миколаївка Білгород-Дністровського району, між Тузлівським і Будацькому лиманами, буде побудована станція глобальної морської системи зв'язку, яка...

  Міноборони замовило сотні габіонів для облаштування позицій

  Міністерство оборони України подало тендер на закупівлю сотень габіонів для захисту військових.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  Зараз читають

  У Харкові підписали меморандум про будівництво ангарів для техобслуговування літаків

  У Харкові було підписано меморандум між міською владою та компанією Avia Solutions Group.Документ...

  Понад 20 тисяч тонн продукції виготовить завод на Чернігівщині

  «Линовицький цукрокомбінат «Красний» планує в поточному році переробити 170 тис. т буряку і виготовити близько 23 тис. т...

  Україна та Словаччина обговорили перспективи співпраці компаній оборонної промисловості

  Україна і Словаччина обговорили проєкти модернізації та перспективи співпраці компаній оборонної промисловості, повідомив головнокомандувач Збройних сил України...

  Запорізький електровозоремонтний завод цьогоріч відремонтував на 40% більше електровозів

  Запорізький електровозоремонтний завод (ЗЕРЗ) за період з січня по серпень 2021 року відремонтував на 13 електровозів більше,...