9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 2 Жовтня, 2023

В Україні запропонували внести дрони вітчизняного виробництва до списку дотаційної сільгосптехніки

Народні депутати запропонували внести безпілотні літальні апарати (БПЛА) до списку техніки сільськогосподарського призначення, яка підлягає дотуванню.

Така ініціатива міститься в законопроекті «Про внесення змін до закону «Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу» (№8275), зареєстрованому у Верховній Раді, передає Zaxid.net.

Як зазначається, документ передбачає розширення списку техніки сільськогосподарського призначення, яка підлягає дотуванню. До переліку техніки та обладнання для агропромислового комплексу додаються безпілотні літальні апарати – дрони. Йдеться про техніку вітчизняного виробництва, яка використовується в системі точного землеробства та здійснює дистанційне зондування посівів за допомогою дронів, а також обладнання, встановленого на цих агрегатах.

Ініціатор законопроекту, президент Української аграрної конфедерації (УАК) Леонід Козаченко заявив, що закон дасть змогу максимально спростити закупівлю цієї сучасної техніки фермерським господарствам, які прагнуть використовувати передові технології й останні наукові розробки.

За його словами, документ буде розглянуто на засіданні аграрного комітету Верховної Ради наступного місяця. Його необхідно винести на розгляд парламенту в позачерговому порядку, оскільки він не потребує широкого обговорення.

Останні новини:

Зараз читають