9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 2 Грудня, 2021

В Україні за 10 років введено в експлуатацію понад 14 мільйонів тонн потужностей одноразового зберігання зерна

За останнє десятиліття в Україні введено в експлуатацію понад 14 мільйонів тонн потужностей одноразового зберігання.

Передає Національний промисловий портал з посиланням на ЦТС.

Приблизно 4 мільйони тонн з них — це елеватори портового типу, які спеціалізуються на перевалці зерна.

“У п’яти областях країни: Полтавській, Вінницькій, Чернігівській, Черкаській та Кіровоградській, де зосереджено близько 35% виробництва зерна, спостерігається висока потреба в потужностях зберігання. Тому там було найбільш активне будівництво. Зі зміною клімату зростає потенціал елеваторного господарства в Західних і Північних областях, де в даний час спостерігається збільшення обсягів виробництва зерна”, – зазначив експерт в борошномельному та елеваторному бізнесі Олександр Лавринчук.

За його словами, в Україні вже є понад 1 200 зерносховищ загальною потужністю зберігання близько 51 млн тонн. Майже третина з них — це високотехнологічні металеві силоси вітчизняного і закордонного виробництва місткістю від 1000 до 100 тисяч тонн. Решта — звичайні залізобетонні складські будівлі та переобладнані “ключки” родом з колгоспного минулого.

“Тому якщо з кількістю (обсягами) потужностей зберігання у нас все добре, то з їх якістю (тобто ефективністю) ситуація далека від ідеальної. Саме в цьому напрямку є сенс далі розвиватися. З запуском ринку землі потреба в модернізації та розвитку переробної галузі буде дуже високою”, – підсумував експерт.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають