9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 2 Жовтня, 2023

В Україні з’явився другий виробник шафрану

blank В Україні зростає інтерес до виробництва шафрану і попит на посадковий матеріал незвичній для наших широт прянощі. В с.Любимівка Херсонської області з’явився другий виробник шафрану Олег Демченко. Про це йшла мова в ході конференції «Сучасне плодоовочівництво 2017», організованої ІА «Інфоіндустрія» в рамках Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP).

Фермер почав вирощувати екзотичну для нашої країни пряність з подачі вже відомої підприємниці Лариси Боден, яка вперше завезла посадковий матеріал шафрану в Україні і стала першопрохідцем у вирощуванні цієї культури. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Інфоіндустрія.

До пошуку нових ніш фермерів штовхає висока волатильність цін на плодоовочевому ринку:

Я зіткнувся з тим, що ціни на овочі зазнають сильних коливань, і вирішив спробувати вирощувати шафран. У світі виробництво цієї прянощі становить всього 3 тонни, – розповідає Олег Демченко.

У 2015 році фермер посадив 5 соток шафрану, взявши посадковий матеріал у Лариси Боден, і отримав перший урожай – 250 г прянощі, який був проданий за ціною $5/г. За словами Олега Демченко, окупність культури становить 2 роки. У 2016 році фермер викопав все цибулини шафрану і отримав близько 2 тонн посадкового матеріалу, вирішивши розмножити культуру своїми силами.

Другий урожай фермера склав 350 г шафрану, а цибулини він розсадив вже на 25 сотках, плануючи продавати посадковий матеріал в 2017 році.

На посадковий матеріал шафрану вже є попит, але ми нічого не обіцяємо, так як ще не знаємо, який отримаємо урожай. Наша мета – щоб шафраном зайнялося якомога більше людей. Адже за допомогою шафрану можна створити сімейний бізнес за все на 5 сотках, – каже Олег Демченко.

Процес збирання шафрану хоча і трудомісткий, але цілком під силу одній сім’ї.

Прибрати 20 соток можуть 2 людини. З 25 квіток можна отримати близько 1 г шафрану. Рослина годі й пересаджувати протягом 8 років, а пряність зберігається 10-100 років, – каже Олег Демченко.

За словами виробника, внутрішнього українського ринку шафрану майже немає, купують небагато, в основному кухаря для ресторанів.

У перспективі фермер має намір зосередитися на виробництві посадкового матеріалу шафрану.

Останні новини:

Зараз читають