9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 24 Травня, 2022

В Україні вивели нову породу свиней та назвали кадирівська

В Україні селекціонери вивели нову породу свиней. Вона матиме велику кількість сала і називатиметься кадирівська.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Полтавська хвиля.

Над створенням нової породи працювали кілька останніх років. Щоб отримати потрібний результат схрещували звичну нам свійську свинку, дикого кабана та в’єтнамських вислобрюхих підсвинків. Науковці провели сотні експериментів, випробували безліч різних комбінацій, перш ніж досягнули потрібного результату — свиня з великою кількістю якісного сала.

blank

Автор породи не на камеру каже, що запит на сало завжди був великий, тож і працювали над розв’язанням цієї проблеми.

«А над назвою породи довго не думали. Перший племінний хряк, якого ми вивели, і нині він є основним сім’яним кабаном поголів’я, має руду бороду та ікла, тож його прозвали Рамзаном, а всіх підсвинків з цієї породи відповідно охрестили Кадирівськими», — розповідає селекціонер.

Каже, попри великий розмір, племінний кабан дуже боязкий, як і більшість його одноплеменців. Тому його оберігають від чужих людей і гучних звуків.

blank

За словами вченого, коли поросяток почали купувати для розведення фермери з інших регіонів, виявили цікаву особливість. З-поміж інших характеристик нової породи, є й той факт, що ці свинки набагато краще пристосовані до життя в гірській місцевості за інших своїх сородичів. Таку задачу собі науковці не ставили й вважають це звичайним збігом.

«А от інші характеристики вражають. Кадирівські поросята мають дуже стрімкі показники росту. Щодоби в середньому така паця набирає близько 900 грамів і в дуже короткий термін досягає ваги 100 кілограмів, — розповідає заводчик. — Єдиний мінус — порода виявилась дуже стресовразливою. Поросята лякаються найменшого шуму, тож довелося трохи змінити підходи до утримання, аби свинки не лякались».

Наразі поголів’я перевалило за кілька сотень поросят і близько 200 дорослих особин. Досягнувши необхідної ваги, кадирівська свіжина потрапляє на столи українців. Вже цього Великодня у кошиках українців, які підуть святити скоромне, може опинитись кров’янка чи підчеревина саме з цієї породи виведеної українськими зоонауковцями.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають