9.5 C
Alba Iulia
Середа, 22 Березня, 2023

В Україні створять Фонд підтримки рибного господарства європейського зразка

blank

Україна розпочинає роботу над фондом підтримки рибного господарства, аналоги якого успішно функціонують у більшості європейських країн.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Агравері.

Ініціатором початку роботи над створенням фонду виступило Держрибагентство. Для юридичного аналізу кращих європейських моделей програм фінансування рибного господарства, а також розробки законодавчого поля відомство звернулося до експертів офісу підтримки реформ «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні», що фінансується Європейським Союзом.

Фонд має забезпечити цільове використання коштів, отриманих з галузі на її ж розвиток. Окремим напрямом має бути підтримка рибних фермерів, ― повідомив голова Держрибагентства Ярема Ковалів.

Він додав, що Фонд має акумулювати отримані кошти та за прозорою процедурою розподіляти їх далі за відповідними напрямами. Звіти про діяльність Фонду та витрачені кошти мають регулярно оновлюватися та бути відкритими в режимі он-лайн.

Залучений експерт Офісу підтримки реформ «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні» Єгор Лучинкін повідомив, що практика існування спеціальних Фондів широко використовується в Європі. Зокрема, існує Європейський фонд морського та рибного господарства із загальним бюджетом у €8,6 млрд. В ЄС також існують локальні фонди.

Очікується, що законопроект буде розроблено експертами Офісу підтримки реформ до кінця березня 2017 року, після чого буде передано у Держрибагентство та винесено на розгляд Верховної Ради.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають