9.5 C
Alba Iulia
Середа, 7 Грудня, 2022

В Україні розроблена унікальна установка для виробництва добрив

blankЗа останні 10 років вміст гумусу в грунтах України зменшилася на 20%. Підтримувати баланс гумусу можна за допомогою внесення органічних добрив. Але в Україні зараз органіка для удобрення грунту не переробляється.

Засновник компанії “Біотех-Агро” Іван Васькевич, яка займається біотехнологіями, розробив унікальну установку для виробництва добрив, пише propozitsiya.com.

Як відомо, у сільськогосподарських підприємств при зборі врожаю завжди утворюється певна кількість вторсировини, які або просто викидається на поле, або спалюється. І. Васькевич розробив і випробував експериментальну модель змішувача-аератора МЗА-3, який буде виробляти добрива. Винахідник вже завершує роботу по розробці техдокументації для його серійного виробництва.

“В Україні такої технології не було, розроблялася вона з нуля – проектувалася і втілювалася в життя. Експериментальна модель вже успішно випробувана”, – ділиться І. Васькевич.

Для виробництва добрива потрібен компост, перегній або їх суміш з додаванням торфу, тирси, соломи та спеціальних мікробних комплектів, за рахунок яких відбувається біотермічна ферментація. Всі поміщається в бурт. При 35-градусної температури вбиваються шкідлива мікрофлора і грибки, а органічні речовини розкладаються і стають доступними для засвоєння рослинами. А мікроорганізми, потрапляючи в землю, шукають органіку і покращують родючість грунту.

“Ця технологія необхідна і набуває поширення, оскільки грунти виснажуються. Такі біодобрива замінюють 10 т свіжого перегною. Для широкого виробництва ми вже шукаємо інвестора”, – ділиться винахідник.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають