9.5 C
Alba Iulia
Середа, 10 Серпня, 2022

В Україні розробили електронну систему звітності про вилов риби рибальськими суднами

Система працює в тестовому режимі, вже створено розділи, пов’язані з розподілом промислових можливостей та видачею дозволів на вилов, блоки про суб’єктів господарювання та рибальські судна.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Мінагрополітики.

У листопаді 2017 року експерти з Естонії планують відвідати Україну для проведення навчання представників Держрибагентства щодо практичного використання системи – як подавати заявки на розподіл лімітів, реєструвати суб’єктів господарювання, видавати дозвіл на вилов та подавати звітність про вилов тощо.

Для повноцінного запуску естонськими спеціалістами та експертами Держрибагентства щодня ведеться активна робота над її адаптацією та наповненням. Після завершення роботи над системою, доступ буде також надано територіальним Управлінням Держрибагентства, які, відповідно до компетенції, будуть забезпечувати внесення рибопромислових даних з паперових носіїв. Готова система міститиме дані щодо наявних промислових можливостей та їх розподілу, виданих дозволів, звітність про стан використання промислових можливостей, інформацію про суб’єктів господарювання, що здійснюють рибопромислову діяльність та рибальські судна тощо.

У подальшому планується забезпечити доступ до Електронної системи для промислових підприємців для самостійної подачі заяв на встановлення частки добування водних біоресурсів, отримання дозволів на вилов та подання звітності про вилучення водних біоресурсів. Кожному користувачу системи буде надано персональні можливості для роботи у системі через індивідуально створені облікові записи.

У Держрибагентстві наголосили, що завдяки системі моніторингу держава отримає можливість у режимі реального часу відслідковувати обсяги промислового вилову. Використання такої Електронної системи значно спрощує процес контролю за діяльністю пов’язаною із виловом водних біоресурсів оскільки вся інформація щодо такої діяльності знаходиться в одному місці і доступна з будь-якого регіону країни у будь-який час.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають