9.5 C
Alba Iulia
Субота, 1 Жовтня, 2022

В Україні презентовані сорти озимої пшениці з урожайністю 12 т/га

blank
Фото з вільних джерел

В Інституті зрошуваного землеробства НААН були представлені нові сорти пшениці озимої в умовах зрошення, урожайність яких досягає 12 т/га.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Agronews.org.

Сорти Росинка, Овідій і Марія сьогодні є найбільш конкурентоспроможними і їх врожайність досягає 12,0 т/га, – зазначила науковий співробітник відділу селекції, кандидат сільськогосподарських наук Галина Базалій.

У нинішньому році природа розпорядилася так, що наші озимі культури 33 дня взимку перебували під шаром льоду, а потім ще 8 днів – під водою. Її з ділянки навіть відкачувати довелося. Але життєстійкість пшениці виявилася така, що всі забаганки стихії вона пережила на диво успішно, виправдавши зусилля селекціонерів – урожай обіцяє бути відмінним, – розповіла директор Інституту зрошуваного землеробства, член-кореспондент Національної академії аграрних наук України Раїса Вожегова.

Чудовий вид пшениці місцевої селекції в умовах літньої посухи, зазначає і президент НААН України Ярослав Гадзало.

Південь України не дарма названий зоною ризикованого землеробства. Щоб виростити тут урожай, потрібно докласти багато праці, сил і розуму. Гідний результат – це посухостійкі сорти озимих, створені вченими Інституту зрошуваного землеробства. Вони дають до 10-11 т / га зерна, тоді як середній показник по країні в два з гаком рази менше, – уточнив Гадзало.

Держава, в свою чергу, не надто цінує роботу Інституту. За словами Гадзало, в минулому році на проведення наукових досліджень (в т.ч. розробку високопродуктивних і посухостійких сортів культурних рослин) академії перерахували з держбюджету 295,5 млн грн. І за той же час вилучили у вигляді податків і зборів 740 млн грн.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають