9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 15 Квітня, 2021

В Україні почали вирощувати саджанці фундука за технологією in vitro

 • Фермерське господарство «Агролайф» у співпраці з одеським кооперативом «Горіх Причорномор’я» приступило до експериментального вирощування саджанців фундука in vitro.

  Передає Національний промисловий портал, з посиланням на «Казах-Зерно».

  Технологія мікроклонального розмноження рослин in vitro має дві незаперечні переваги – це швидкість отримання однорідної продукції і якість посадкового матеріалу. На цьому акцентував увагу голова ФГ «Агролайф» Володимир Хомут.

  In vitro – в перекладі з латинської означає «в склі», тобто рослини вирощують в пробірках. Метод in vitro гарантує високий індекс розмноження, що дозволяє оперативно отримати нові сорти рослин для виробництва.

  Технологія не вимагає великої кількості матеріалу для початку робіт і дозволяє розмножувати рослини, які відносяться до важко розмножуються в природних умовах. Лабораторія in vitro працює цілий рік, а головне – в процесі розмноження посадковий матеріал оздоровлюється.

  Експланти – частини рослин, які культивуються в умовах in vitro, висаджуються в живильне середовище, в складі якої – мікроелементи, макроелементи, аскорбінова кислота, гліцин, вітаміни, цукор. Живильне середовище розливається по стерилізованих банках, банки з середовищем автоклавіруются, потім в стерильних умовах відбувається висаджування нирок в середу.

  Бруньку рослини перед посадкою обробляють спеціальними розчинами для придушення всіх бактерій і грибків. Роботи проводяться в ламінарному шафі, де створена надчиста Серед необхідних для маніпуляцій з біологічними продуктами. Ламінарний бокс оснащений примусовою вентиляцією, яка забезпечує рух чистого повітря через спеціальні фільтри, а також спеціальними лампами та ультрафіолетовим освітленням. Перед роботою з брунькую стіл ламінарної шафи знезаражують, обпалюючи його поверхню за допомогою спирту та вогню. Бруньку ділять і вводять в спеціальне середовище, приготовлену на основі агар-агар. Якщо в перший тиждень після висадки грибок не з’явилося, то шанси загинути у рослини мінімальні.

  Брунька зростає і розмножується при певному температурному і світловому режимі, заданих параметрах вологості. Через два місяці в пробірці з’являється пухнастий кущик. На другому етапі кущик розрізають на кілька частин і висаджують їх в зовсім іншу за хімічним складом живильне середовище для вкорінення (ще місяць – два, залежно від культури). Коли корінці виростають, рослини виносять в кліматичні столи для адаптації – in vivo. Саджанці «гнізда» в касети з чистим торфом. Тут рослина набирається сил ще близько трьох місяців. Шлях від бруньки до готового саджанця триває близько півроку.

  Отриманий з пробірки посадковий матеріал в польових умовах показує відмінний результат. Саджанці in vitro гарантовано оздоровлені, мають сильний імунітет і практично не потребують обробки ЗЗР. Впровадження нової технології дозволяє забезпечити якість посадкового матеріалу і значно скоротити витрати на виробництві культур.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  ДСНС поновила відновлення цивільних об’єктів на Донеччині

  В районі Операції об'єднаних сил підрозділи ДСНС України залучаються до відновлення цивільної інфраструктури.Передає Національний...

  “Нова Пошта” відкрила автоматизований сортувальний термінал в Черкасах

  У Черкасах на повну потужність запрацював новий термінал "Нової пошти", загальні інвестиції в будівництво якого склали 33,2 мільйона гривень.

  Запоріжжя закуповує ще три кузови для модернізації трамваїв

  В Запоріжжі оголошено тендер на закупівлю ще трьох частково низькопідлогових кузовів трамвайних вагонів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на AllTransUA.

  Установи Національної академії наук України представили свої розробки для сільського господарства та харчового забезпечення

  Установи Національної академії наук України в рамках участі у загальнонаціональних та міжнародних виставкових заходах представили власні розробки та напрацювання для сільського господарства...

  Морський порт Чорноморськ в березні перевалив понад два мільйони тонн вантажів

  Морський порт Чорноморськ в березні 2021 року перевалив 2,15 мільйона тонн вантажів, що на 5,6% більше показників аналогічного періоду 2020 року.

  В Збройних силах України з’являться мобільні групи викладачів англійської мови

  На сьогодні армійські центри мовної підготовки можуть навчати 800 осіб на рік. Цього замало, тому цифру подвоять, а до військових частин направлять...

  ВМС України відпрацьовує застосування рухомих пунктів управління (фото)

  Для відпрацювання боротьби з ворожим РЕБ та радіокерованими фугасами окремий полк зв'язку Військово-Морських Сил ЗС України провів польове тренування.

  «ВК Система» представила модернізовану броньовану медичну машину на базі МТ-ЛБу (фото)

  Науково-виробнича компанія «ВК Система» представила броньовану медичну машину на базі МТ-ЛБу.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Зараз читають

  Метінвест купує найбільшого виробника коксівного вугілля в Україні

  Metinvest B.V. придбала додатковий пакет акцій найбільшого в Україні виробника коксівного вугілля, тим самим збільшивши ефективну частку...

  ВМС України відпрацьовує застосування рухомих пунктів управління (фото)

  Для відпрацювання боротьби з ворожим РЕБ та радіокерованими фугасами окремий полк зв'язку Військово-Морських Сил ЗС України провів...

  Український ударний безпілотник Bayraktar TB2 вперше працював на сході України

  Український середньовисотний ударний безпілотний літальний апарат Bayraktar TB2 9 квітня 2021 року уперше працював на Сході України.

  Кабмін схвалив надання “Укравтодору” нових держгарантій на 10 мільярдів гривень

  Уряд України затвердив надання у 2021 році Агентству автомобільних доріг України ("Укравтодор") державних гарантій на 10 мільярдів...