9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 5 Лютого, 2023

В Україні побудують декілька сучасних біоетанольних заводів

Компанія «АБ АГРО ПРОДЖЕКТ ГРУП» проєктує сучасний біоетанольний завод, будівництво якого розпочнеться наприкінці 2023 року.

Про це розповів виданню ZAXID.NET керівник компанії Олександр Бататін, передає Промисловий Портал.

Перший такий завод збудують в Одеській області, згодом планується будівництво ще трьох у різних регіонах України, зокрема на Львівщині.

Перший завод будуватимуть для енергетичної компанії «Газтранзит». Орієнтовна сума інвестицій в проект становить 30-35 млн євро.

«Потенціал нашої економіки – це 30 заводів глибокої переробки (біопереробки) агросировини в різних регіонах країни. В тому числі у Львівській області розглядається варіант такого підприємства. Коротке логістичне плече з експортними ринками дасть змогу отримати більш високорентабельне підприємство. Підприємства з глибокої переробки одразу будуються нашою компанією експортно орієнтовними», – сказав Олександр Бататін в коментарі ZAXID.NET.

Заступник директора департаменту економічної політики Львівської обласної військової адміністрації Орест Гринів підтвердив ZAXID.NET, що такі плани є і незабаром відбудеться зустріч, на якій ЛОВА і «АБ АГРО ПРОДЖЕКТ ГРУП» обговорять доцільність будівництва такого підприємства саме у Львівській області.

Орест Гринів пояснив, що ідеться про глибоку переробку відходів сільського господарства, в якій використовуються мікроорганізми. На першому етапі планується переробляти пшеницю, згодом – мелясу (відходи з переробки цукрових буряків), целюлозу тощо.

«Біоетанольний завод – це високотехнологічне підприємство, біоетанол має високу додану вартість. Розміщення підприємства на Львівщині спростить експорт продукту в країни ЄС. Це економічно вигідно. Також таке розміщення – це безпекове питання інвестпроекту», – говорить Орест Гринів.

Він додає, що в Україні немає великих заводів з виробництва біоетанолу, проте невеликі, що виробляють біоетанол з меляси, є, наприклад, у Волинській області.

Компанія «АБ АГРО ПРОДЖЕКТ ГРУП», говорить Олександр Бататін, також розглядає варіант будівництва першого індустріального парку з біопереробки агросировини (глибокої переробки) у Львівській області – вже є підготовлена концепція такого парку на основі кластерної моделі.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають