9.5 C
Alba Iulia
Середа, 8 Грудня, 2021

В Україні підприємства малого і середнього бізнесу об’єдналися у горіхово-медовий кластер

З ініціативи Української горіхової асоціації створено горіхово-медовий інноваційний кластер.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Куркуль.

Кластер об’єднав підприємства малого і середнього бізнесу зі сфер горіхівництва і бджільництва.

За словами організаторів, головна мета кластера — захист інтересів своїх членів, зниження собівартості виробничих процесів і спільне просування продукції і послуг.

Наразі до горіхово-медового інноваційного кластера приєдналися пасічники, горіховоди, переробники, експортери, а також аграрний університет, одна з програм якого містить курс лекцій з даного напрямку, — ідеться в повідомленні.

Найближчим часом до кластеру планують приєднатися фінустанови, заклади громадського харчування, підприємства торгівлі та кондитери.

Організатори кластера бачать безліч переваг в такому об’єднанні. Воно дозволяє учасникам не тільки мати загальну техніку, склади, холодильне і переробне обладнання, спільно за більш вигідною ціною закуповувати засоби захисту горіхових насаджень і бджіл, а й в подальшому організувати свої мережі прямих продажів і спільний маркетинг.

На прохання партнерів асоціації, проект створення такого кластера готується для інших областей України. Зокрема, рішення по створенню подібних кластерів прийнято у Львівській та Вінницькій областях.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають