9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 20 Лютого, 2024

В Україні очікується перевиробництво кавунів

Президент кооперативу «Південний союз» Олександр Сіненко розказав, що у наступному сезоні завдяки збільшенню посівів баштанних та розширенню площ під зрошенням аграрії зможуть виростити більше кавунів.

Про це повідомляє east-fruit.com

За його словами, у наступному сезоні виробники можуть збільшити кількість зрошуваних площ.

«Якщо об’єднаються 10 виробників, які захочуть вирощувати кавуни на площі 200 га, то при умілому використанні сучасних технологій, вони можуть отримати 10 тис. тонн врожаю. Але для цього потрібно прописати відповідальність кожного. Це називається «диктатура технологій». Окрім цього, необхідно постійно дотримуватися певної технології вирощування», — ділиться досвідом Сіненко.

За словами експерта — неврожайними для баштанних культур були попередні три роки. Через це, деякі фермери були змушені переорієнтовуватись на вирощування соняшнику та зерна.

«Коли у нас неврожай кавуна, ми отримуємо 10,15 або 20 тонн продукції з гектара. І, якщо його продавати, наприклад по 1 грн/кг, то можна отримати 20 тис. грн за тонну. Тобто ми розуміємо, що якщо у фермера є вибір — посіяти насіння і продати його згодом за ціною 30 тис. грн за тонну, то навіщо займатися кавуном, який вимагає великих затрат та людських ресурсів», — додає фахівець.

Останні новини:

Зараз читають