9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 25 Липня, 2021

В Україні набирає обертів автоматизована платформа з торгів біомасою

 • Після запуску тестових торгів в автоматизованій платформі по біомасі не минуло й місяця, а біржа вже забезпечила укладання перших реальних контрактів на поставки.

  Про це повідомила прес-служба Аграрної біржі, передає Agravery.

  Так, на початку вересня Аграрна біржа підвела підсумки фактичних торгів біопаливом в електронному режимі з використанням біржових механізмів. Перший торговий день закінчився укладенням контрактів по паливній трісці і дровам загальним обсягом 3500 тонн і 3000 куб.м. відповідно. Ціни контрактів по трісці склали 1500-1510 грн/т, по дровам — 330 грн/куб.м. При цьому на біржі залишилися 4 відкриті заявки на суму понад 15 млн грн.

  Наша платформа вже не прототип, а дієва система, яка показує результат. Головне завдання проекту – незалежна Україна з ефективним ринком біомаси, — заявив Олександр Марюхніч.

  Відомо, що сторонами контракту стали підприємства з різних областей України. Функціонал платформи передбачає контроль виконання умов контракту обома сторонами.

  Біржа зацікавлена в якісній взаємодії між контрагентами і всіляко сприяє цьому, — пояснив Олександр Марюхніч.

  В рамках нової секції впроваджено технологію подвійного зустрічного аукціону. Учасники зможуть реєструвати заявки і робити зустрічні пропозиції на постійній основі.

  Подавати заявки можна цілодобово, а функція купівлі/продажу доступна поки щосереди з 11.00 до 12.00, — відзначили у відділі торгів Аграрної біржі.

  В планах у біржі — розширення числа учасників і вибудовування ефективного діалогу з державними органами, щоб правильно визначити місце біржових механізмів в системі ринку біомаси.

  Ми бачимо в біржі ринковий механізм, за допомогою якого буде встановлена реальна вартість біопалива, будуть врегульовані питання гарантії постачання біопалива контрагентами біржі, з часом буде запущений класифікатор видів біопалива та система забезпечення і перевірки його якості. Також передбачається цивілізований механізм вирішення можливих суперечок, — проколментував Гелетуха Георгій, голова Біоенергетичної асоціації України.

  Крім того він зазначав, що асоціація спільно з Держенергоефективності та за підтримки проекту «Муніципальна енергетична реформа» USAID підготувала законопроект про створення в Україні системи електронної торгівлі біопаливом.

  Сподіваємося побачити його зареєстрованим на сайті Верховної Ради вже у вересні 2018 р. Вважаємо, що початок торгів на Аграрній біржі і законопроект про систему електронної торгівлі біопаливом це ланки одного ланцюга, що ведуть до цивілізованої і прозорої торгівлі біопаливом в Україні,  — сказав Галетуха.

  Нагадаємо, в Україні вже активно інвестують в біоТЕЦ і проекти з виробництва біомаси. Наприклад, цього літа в Хмельницькій області запустили теплоелектростанцію на біомасі потужністю майже 45 МВт. Така станція зможе безперебійно забезпечити теплом і гарячою водою близько 22 тис. людей.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Дизель-потяг ДПКр-2 Крюківського вагонобудівного заводу проїхав вже майже мільйон кілометрів

  Дизель-поїзд ДПКр-2 виробництва Крюківського вагонобудівного заводу з моменту введення в експлуатацію в жовтні 2015 року та станом...

  EASA розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників

  Європейська агенція авіаційної безпеки (European Aviation Safety Agency, або EASA) розпочала сертифікацію одного з українських авіавиробників.Передає Національний Промисловий Портал з...

  “Інтерпайп” заплатив півтора мільярда гривень податків з початку року

  Українська промислова компанія "Інтерпайп" в I півріччі 2021 року перерахувала до бюджетів різних рівнів 1,49 мільярда гривень податків і зборів, що на...

  Український “Руслан” доставив з Ізраіля до США партію винищувачів F-16

  Український літак Ан-124 “Руслан” доставив другу партію F-16 для приватної фірми Top Aces.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  До кінця року завершать держвипробування винищувача МіГ-29МУ2

  Завершення держвипробувань модернізованого до версії МіГ-29МУ2 радянського винищувача очікують до кінця 2021 року.Дана інформація озвучена директором Львівського державного авіаційного ремонтного...

  У Довговолі на Рівненщині збудують вітроелектростанцію та завод з виробництва водню

  На Володимиреччині біля села Довговоля (Рівненська область) планують будувати потужні вітрові енергетичні установки. Майбутній вітропарк «Володимирець» складатиметься з 12 інноваційних вітротурбін по...

  Підприємства “Укрзалізниці” капітально відремонтували партію пасажирських вагонів (фото)

  АТ "Укрзалізниця" завершила капітально-відновлювальний ремонт з продовженням терміну експлуатації 7 пасажирських вагонів.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Монтаж секцій вантового мосту у Запоріжжі завершать до кінця місяця (фото)

  На будівництві мостового переходу в Запоріжжі мостобудівники приступили до монтажу четвертої секції вантового мосту від пілона в сторону острова Хортиця.

  Зараз читають

  ХКБМ закуповує шини Continental для 40 нових БТР-4Е

  Державне підприємство "Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О. Морозова" (входить до складу ДК "Укроборонпром") шукає постачальників...

  “Укрзалізниця” в II кварталі збільшила середньодобове завантаження вагонів до 730 тисяч тонн

  "Укрзалізниця" продовжує нарощувати показники вантажної роботи. Так, у другому кварталі 2021 року в середньому завантажувалося понад 730,5...

  Основний український завод з ремонту зенітних комплексів вийшов у прибуток

  Балаклійський ремонтний завод, який ремонтує зенітні комплекси 9К33 «Оса», 2К12 «Куб», 9К330 «Тор», 2К22 «Тунгуска», ЗСУ-23-4 «Шилка»...

  Перший дослідний БПЛА «Сокіл-300» покажуть у 2022 році

  Перший український дослідний безпілотний літальний апарат «Сокіл-300» покажуть до кінця 2022 року.Про це...