9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 28 Січня, 2022

В Україні набирає обертів автоматизована платформа з торгів біомасою

Після запуску тестових торгів в автоматизованій платформі по біомасі не минуло й місяця, а біржа вже забезпечила укладання перших реальних контрактів на поставки.

Про це повідомила прес-служба Аграрної біржі, передає Agravery.

Так, на початку вересня Аграрна біржа підвела підсумки фактичних торгів біопаливом в електронному режимі з використанням біржових механізмів. Перший торговий день закінчився укладенням контрактів по паливній трісці і дровам загальним обсягом 3500 тонн і 3000 куб.м. відповідно. Ціни контрактів по трісці склали 1500-1510 грн/т, по дровам — 330 грн/куб.м. При цьому на біржі залишилися 4 відкриті заявки на суму понад 15 млн грн.

Наша платформа вже не прототип, а дієва система, яка показує результат. Головне завдання проекту – незалежна Україна з ефективним ринком біомаси, — заявив Олександр Марюхніч.

Відомо, що сторонами контракту стали підприємства з різних областей України. Функціонал платформи передбачає контроль виконання умов контракту обома сторонами.

Біржа зацікавлена в якісній взаємодії між контрагентами і всіляко сприяє цьому, — пояснив Олександр Марюхніч.

В рамках нової секції впроваджено технологію подвійного зустрічного аукціону. Учасники зможуть реєструвати заявки і робити зустрічні пропозиції на постійній основі.

Подавати заявки можна цілодобово, а функція купівлі/продажу доступна поки щосереди з 11.00 до 12.00, — відзначили у відділі торгів Аграрної біржі.

В планах у біржі — розширення числа учасників і вибудовування ефективного діалогу з державними органами, щоб правильно визначити місце біржових механізмів в системі ринку біомаси.

Ми бачимо в біржі ринковий механізм, за допомогою якого буде встановлена реальна вартість біопалива, будуть врегульовані питання гарантії постачання біопалива контрагентами біржі, з часом буде запущений класифікатор видів біопалива та система забезпечення і перевірки його якості. Також передбачається цивілізований механізм вирішення можливих суперечок, — проколментував Гелетуха Георгій, голова Біоенергетичної асоціації України.

Крім того він зазначав, що асоціація спільно з Держенергоефективності та за підтримки проекту «Муніципальна енергетична реформа» USAID підготувала законопроект про створення в Україні системи електронної торгівлі біопаливом.

Сподіваємося побачити його зареєстрованим на сайті Верховної Ради вже у вересні 2018 р. Вважаємо, що початок торгів на Аграрній біржі і законопроект про систему електронної торгівлі біопаливом це ланки одного ланцюга, що ведуть до цивілізованої і прозорої торгівлі біопаливом в Україні,  — сказав Галетуха.

Нагадаємо, в Україні вже активно інвестують в біоТЕЦ і проекти з виробництва біомаси. Наприклад, цього літа в Хмельницькій області запустили теплоелектростанцію на біомасі потужністю майже 45 МВт. Така станція зможе безперебійно забезпечити теплом і гарячою водою близько 22 тис. людей.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають