9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 27 Січня, 2022

В Україні мають намір зробити обов’язковим додавання у борошно фолієвої кислоти

Додавати обов’язково до пшеничного борошна вищого та першого сортів, що виробляється на території України, фолієву кислоту (вітамін В9).

Про це йдеться у статті 3 проекті закону «Про фортифікацію борошна» 9117 від 21.09.2018 зареєстрованого у Верховній Раді, передає LANDLORD.

Стаття 3. Обов’язкова  фортифікація борошна. Пшеничне борошно вищого і першого сортів, що виробляється  на території України, підлягає обов’язковій фортифікації фолієвою кислотою (вітаміном В9) відповідно до вимог цього Закону, — йдеться у тексті законопроекту.

Автори документа вважають, що ця норма потрібна бо більшість населення України не має змоги харчуватися раціонально.

У наказі МОЗ визначено, що добова потреба дорослого населення  фолієвої кислоти становить 400  мкг. Але ж це за умови достатньої кількості у харчовому раціоні природнього фолату. Проте, загальновідомо, що більшість населення України не має змоги харчуватися раціонально, — йдеться у пояснювальній записці до проекту закону.

Передбачається, що обов’язкова фортифікація фолієвою кислотою пшеничного борошна вищого і першого сортів для підприємств буде впроваджуватись поетапно:

  1. з потужністю понад 150 тон зерна на добу з 1 січня 2020 року;
  2. потужністю від 50 до 150 тон зерна на добу з 1 липня 2020 року;
  3. потужністю менше 50 тон зерна на добу з 1 січня 2021 року.

У законопроекті напряму не говориться про кількість додавання вітаміну на кілограм борошна. Проте, у пояснювальній записці наводиться приклад інших країн.

У більшості країн, а саме  в США, Канаді, Чилі, Угорщині, Великій Британії та Франції борошно збагачують фолієвою кислотою — синтетичним аналогом природнього вітаміну В9 як правило, із розрахунку 220 мкг на 100 г борошна, у Китаї фортифікують рис як продукт наймасовішого вживання, — інформують автори законопроекту.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають