9.5 C
Alba Iulia
Субота, 1 Жовтня, 2022

В Україні дозволили постачати біометан у газотранспортну та газорозподільчу системи

НКРЕКП ухвалила постанову «Про внесення змін до Кодексу газотранспортної системи та Кодексу газорозподільних систем», яка дає зелене світло постачанню біометану у газотранспортну систему України.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на пресцентр Верховної Ради України.

З відповідним депутатським зверненням до комісії та Уряду зверталися зокрема і народні депутати України – члени комітету з питань аграрної та земельної політики. За словами очільника комітету Олександра Гайду рішення комісії потрібне аграріям, адже саме відходи аграрного виробництва є якісною сировиною для переробки в біогаз.

«За прогнозами ЄБРР ми можемо виробляти до 10 млрд кубометрів біометану, – зазначає Олександр Гайду. – А отже опалювати свої виробництва, як це роблять на птахофермах Європи та транспортувати вироблений газ в газотранспортну/ газорозподільну системи країни».

Згідно ухваленої постанови НКРЕКП передбачається збільшення молярної частки вмісту кисню у природному газі з 0,02 мол. %: до 0, 2 мол.% для доступу біометану до ГТС та до 1, 0% для доступу біометану до газорозподільних систем.

«Це означає, що виробники біометану тепер зможуть звернутися до операторів ГТС/ГРС за технічними умовами щодо постачання біометану в мережі. А ми спільно робимо ще один крок до енергонезалежності від росії», – підсумував Олександр Гайду.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають