9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 27 Січня, 2023

В Україні будуть вирощувати фрукти і горіхи зі стійким імунітетом

blankСадівники Хмельницької області переконані, що в області є всі можливості для того, щоб мати високі врожаї не тільки традиційних сортів яблук, персиків, слив та горіхів, а й вирощувати сорти зі стійким імунітетом.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на «Agronews.org».

Садівник Віталій Бомок радить заборонити ввезення в Україну плодів з Польщі, зате самим вирощувати нові імунні сорти яблук, які не вимагають багаторазового застосування препаратів захисту.

За органічність і природність виступає і глава Хмельницького клубу садівників-любителів «Черешня» Тетяна Васильєва. Однак, за її словами, для промислових масштабів тут є певна загроза.

Натуральне яблуко смачніше, але який у нього товарний вигляд? Над цим треба добряче працювати, щоб не потрапити в боргову яму. Ми підходимо до цієї справи дуже прагматично. Вирощуємо тільки те, що продається, – розповіла Васильєва.

За словами садівника Владислава Бігуна, робота над виведенням нового, продуктивного сорти грецького горіха була тривалою і продовжується до цих пір.

Мій особистий горіх  Завадінський»- великий, з білою і солодкої серцевиною і тонкою шкаралупою. Але він розпускається рано, значить може не подолати наших березневих заморозків, як відбувається з усіма відомими іноземними сортами волоських горіхів. Тому хмельницькі селекціонери-любителі ще в пошуках, – уточнив Бігун.

А ось що щодо фундука або ліщини, то наші садівники радять їх вирощувати всім, хто займається промисловим садівництвом. Бо досі ліщина завозять з Грузії, Греції та інших країн, тоді як в Україні виведені чудові сорти. І авторство належить хмельничанам, які 15 років випробовували 80 сортів цього горіха і відібрали шість з них, – додав садівник.

Розглядають садівники і перспективи вирощування персиків, слив та інших кісточкових культур, які успішно ростуть і плодоносять на Галичині.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають