9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 23 Квітня, 2021

В Україні будуть вирощувати фрукти і горіхи зі стійким імунітетом

 • Садівники Хмельницької області переконані, що в області є всі можливості для того, щоб мати високі врожаї не тільки традиційних сортів яблук, персиків, слив та горіхів, а й вирощувати сорти зі стійким імунітетом.

  Передає Національний промисловий портал, з посиланням на «Agronews.org».

  Садівник Віталій Бомок радить заборонити ввезення в Україну плодів з Польщі, зате самим вирощувати нові імунні сорти яблук, які не вимагають багаторазового застосування препаратів захисту.

  За органічність і природність виступає і глава Хмельницького клубу садівників-любителів «Черешня» Тетяна Васильєва. Однак, за її словами, для промислових масштабів тут є певна загроза.

  Натуральне яблуко смачніше, але який у нього товарний вигляд? Над цим треба добряче працювати, щоб не потрапити в боргову яму. Ми підходимо до цієї справи дуже прагматично. Вирощуємо тільки те, що продається, – розповіла Васильєва.

  За словами садівника Владислава Бігуна, робота над виведенням нового, продуктивного сорти грецького горіха була тривалою і продовжується до цих пір.

  Мій особистий горіх  Завадінський»- великий, з білою і солодкої серцевиною і тонкою шкаралупою. Але він розпускається рано, значить може не подолати наших березневих заморозків, як відбувається з усіма відомими іноземними сортами волоських горіхів. Тому хмельницькі селекціонери-любителі ще в пошуках, – уточнив Бігун.

  А ось що щодо фундука або ліщини, то наші садівники радять їх вирощувати всім, хто займається промисловим садівництвом. Бо досі ліщина завозять з Грузії, Греції та інших країн, тоді як в Україні виведені чудові сорти. І авторство належить хмельничанам, які 15 років випробовували 80 сортів цього горіха і відібрали шість з них, – додав садівник.

  Розглядають садівники і перспективи вирощування персиків, слив та інших кісточкових культур, які успішно ростуть і плодоносять на Галичині.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Розпочались випробування нової моделі трамвая “Татра-Юг” (фото)

  У вівторок, 20 квітня, відбувся перший виїзд на експлуатаційні випробування нового трамваю заводу Татра-Юг модифікації К-1Т306, що...

  Для виробництва нової станції «Кольчуга» необхідно від 9 до 12 місяців

  Цикл виробництва нової автоматизовані станції радіотехнічної розвідки «Кольчуга» складає від 9 до 12 місяців.Про це в інтерв’ю для...

  Вінницьке підприємство встановлюватиме на радянську автотехніку німецькі мотори

  У Вінниці на радянську автотехніку встановлюватимуть мотори з Німеччини, цю роботу проводитиме ДП «45 експериментальний механічний завод».Передає Національний Промисловий...

  Українська система управління озброєнням гелікоптерів пішла на експорт

  Приватне підприємство «Рамзай» повністю освоїло та розпочало випуск систем управління зброєю бойового гелікоптера. Наразі вже виконано перші експортні контракти для вітчизняної системи.

  Запущено новий маршрут доставлення українського металу в Європу річковим транспортом

  В Ізмаїльському морському порту вперше розвантажили баржу місткістю понад 5 тисяч тонн. Крім того, для транспортування вантажу в порт був використаний новий...

  Виробництво біткоїнів використовує порівняні з Україною обсяги споживання електроенергії

  На «майнінг» (простішими словами - виробництво) популярної криптовалюти біткоїн щорічно витрачається 121,36 терават-годин електроенергії. Таку інформацію надали дослідники Кембриджського університету.

  “Держгідрографія” оголосила тендер на страхування власних безпілотних авіаційних комплексів

  Державна установа "Держгідрографія" 19 квітня оголосила тендер на страхування майна - безпілотних авіаційних комплексів, про що повідомляється в системі електронних держзакупівель ProZorro.

  Мінінфраструктури розвиватиме річкові туристичні маршрути з Києва в Канів та Чорнобиль

  Міністерство інфраструктури вважає за необхідне розвивати туристичні маршрути на річкових шляхах країни, зокрема, маршрутів з Києва до Канева та в Чорнобиль.

  Зараз читають

  Мінінфраструктури розвиватиме річкові туристичні маршрути з Києва в Канів та Чорнобиль

  Міністерство інфраструктури вважає за необхідне розвивати туристичні маршрути на річкових шляхах країни, зокрема, маршрутів з Києва до...

  “Держгідрографія” оголосила тендер на страхування власних безпілотних авіаційних комплексів

  Державна установа "Держгідрографія" 19 квітня оголосила тендер на страхування майна - безпілотних авіаційних комплексів, про що повідомляється...

  Виробництво біткоїнів використовує порівняні з Україною обсяги споживання електроенергії

  На «майнінг» (простішими словами - виробництво) популярної криптовалюти біткоїн щорічно витрачається 121,36 терават-годин електроенергії. Таку інформацію надали...

  Українська керамічна броня виходить на державні випробування

  З 2018 року фахівці ДП "СЗТФ "Прогрес" разом з київськими науковцями працюють над реалізацією досить цікавого проєкту...