9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 18 Січня, 2022

В Україні стрімкими темпами розвиваються грибні ферми

Україна входить до десятки європейських виробників та експортерів грибів та грибної продукції.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Агро Інсайдер.

У 2018 році в країні працювало більше ніж 300 ферм по вирощуванню грибів 100 з яких вважаються великими. Україна експортувала у 2018 році близько 50 тис.тонн грибів.

Швидкі темпи зростання споживання грибної продукції в країнах Європи стимулює вітчизняних виробників експортувати більше ніж 90% своєї продукції на зовнішні ринки, залишаючи для внутрішніх потреб мізерну частину.

Низька ціна на внутрішньому ринку та часті сезонні коливання, до чотирьох разів на рік, робить продаж цієї корисної продукції не рентабельною.

Коливання грибних цін на внутрішньому ринку схожі на коливання цін на квіти, в залежності від кон’юнктури ринку, врожаю, дій посередників та торговельних мереж цінова політика є нестабільною, що спонукає виробників орієнтуватися на стабільний експорт де ціна та споживання має стійке зростання.

За статистикою середньостатистичний українець споживає 1,5 кг грибів на рік це непоганий показник, бо середньостатистичний європеєць споживає близько 1 кг, за виключенням німців, які в середньому з’їдають близько 3 кг на рік.

Лідерами по вирощуванню грибів в Євросоюзі вважаються такі країни як, Нідерланди та Бельгія, які вирощують понад 300 тисяч тонн продукції на рік, Польща з показником 250 тисяч тонн, Франція де вирощується близько 150 тисяч тонн, а також Іспанія та Італія де показники сягають близько 130 тисяч тонн.

За прогнозами фахівців Міністерства Аграрної політики та продовольства України підприємства нашої країни вже у 2020 році зможуть подвоїти виробництво та вирощувати близько 100 000 тонн грибів.

Вирощувати гриби можна цілий рік, сьогодні для українських виробників грибів відкриваються широкі можливості з розвитку бізнесу. Окрім цього, розвитку виробництва сприяє ріст споживання цієї продукції збоку Євросоюзу.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають