9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 11 Квітня, 2021

В Україні стрімкими темпами розвиваються грибні ферми

 • Україна входить до десятки європейських виробників та експортерів грибів та грибної продукції.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Агро Інсайдер.

  У 2018 році в країні працювало більше ніж 300 ферм по вирощуванню грибів 100 з яких вважаються великими. Україна експортувала у 2018 році близько 50 тис.тонн грибів.

  Швидкі темпи зростання споживання грибної продукції в країнах Європи стимулює вітчизняних виробників експортувати більше ніж 90% своєї продукції на зовнішні ринки, залишаючи для внутрішніх потреб мізерну частину.

  Низька ціна на внутрішньому ринку та часті сезонні коливання, до чотирьох разів на рік, робить продаж цієї корисної продукції не рентабельною.

  Коливання грибних цін на внутрішньому ринку схожі на коливання цін на квіти, в залежності від кон’юнктури ринку, врожаю, дій посередників та торговельних мереж цінова політика є нестабільною, що спонукає виробників орієнтуватися на стабільний експорт де ціна та споживання має стійке зростання.

  За статистикою середньостатистичний українець споживає 1,5 кг грибів на рік це непоганий показник, бо середньостатистичний європеєць споживає близько 1 кг, за виключенням німців, які в середньому з’їдають близько 3 кг на рік.

  Лідерами по вирощуванню грибів в Євросоюзі вважаються такі країни як, Нідерланди та Бельгія, які вирощують понад 300 тисяч тонн продукції на рік, Польща з показником 250 тисяч тонн, Франція де вирощується близько 150 тисяч тонн, а також Іспанія та Італія де показники сягають близько 130 тисяч тонн.

  За прогнозами фахівців Міністерства Аграрної політики та продовольства України підприємства нашої країни вже у 2020 році зможуть подвоїти виробництво та вирощувати близько 100 000 тонн грибів.

  Вирощувати гриби можна цілий рік, сьогодні для українських виробників грибів відкриваються широкі можливості з розвитку бізнесу. Окрім цього, розвитку виробництва сприяє ріст споживання цієї продукції збоку Євросоюзу.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Виділено кошти на реконструкцію та розбудову пунктів пропуску на Закарпатті

  Закарпатська область отримає кошти на реконструкцію старих та будівництво нових пунктів пропуску на Українському кордоні з державами...

  Проведено стендові випробування двигуна для надзвукової ракети «Блискавка»

  Державне підприємство «Івченко-Прогрес» провело стендові випробування прототипу двигуна до надзвукової ракети «Блискавка».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Уряд вказав джерела фінансування космічної системи «Січ-2-1»

  Уряд вказав джерела фінансування для створення космічної системи «Січ-2-1» в інтересах українських структур і відомств.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Морська охорона ремонтує черговий сторожовий катер «Гриф» на Азовському морі

  Маріупольський загін Морської охорони Державної прикордонної служби України оголосив про закупівлю послуг з ремонту катера «Гриф».Передає Національний Промисловий Портал з...

  Збройні сили України замовили близько десятка модернізованих БТС-4 у Львівського бронетанкового заводу

  Збройні сили України замовили близько десятка спеціалізованих бронетягачів БТС-4 у Львівського бронетанкового заводу. Про плани з цьогорічного виконання замовлень Міноборони кореспондентам АрміяInform...

  Харків домовляється про виробництво турецьких автобусів Karsan

  У Харкові було підписано Меморандум про наміри співробітництва між Харківською міською радою та турецькою компанією з виробництва автобусів Karsan.

  Спеціалісти КНУ імені Тараса Шевченка сприятимуть розвитку регіонів та ОТГ

  Київський національний університет імені Тараса Шевченка займатиметься освітнім розвитком об’єднаних територіальних громад України. Таку домовленість було затверджено в рамках підписання Меморандуму про співпрацю Університету...

  В Україні легалізували виробництво та продаж медичного канабісу

  Кабінет міністрів ухвалив постанову, згідно з якою деякі медпрепарати на основі канабісу більше не входять до переліку наркотичних засобів.

  Зараз читають

  Україна припинила дію угоди з Росією про співпрацю у сфері туризму

  Кабінет міністрів України припинив дію угоди з урядом Російської Федерації про співробітництво в сфері туризму.

  Austrian Airlines запускає рейси з Відня до Запоріжжя

  Починаючи з 17 травня авіакомпанія Austrian Airlines вперше почне виконувати рейси за маршрутом Відень - Запоріжжя. Перельоти...

  Київський бронетанковий завод передав українській армії ще три модернізованих танки Т-72

  Збройним силам України передали ще три модернізованих на ДП «Київський бронетанковий завод» основних бойових танків Т-72.

  “Київпастранс” оголосив автобусний тендер на понад 18 мільйонів євро

  КП "Київпастранс" в рамках проєкту Міський пасажирський транспорт оголошує тендер на закупівлю дизельних автобусів за кошти Європейського...