9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 12 Грудня, 2023

В наступному році Україна може стати другою країною світу з експорту меду

Зараз Україна займає третє місце.

Україна вже в 2018 році може потіснити Аргентину і вийти на 2-е місце в світі з експорту меду. Такий прогноз озвучив на своїй сторінці в Facebook економіст інвестиційного відділу ФАО Андрій Ярмак. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на UBR.

За його оцінками, в майбутньому році Україна також зможе зайняти місце другого за величиною експортера меду в США. Як бонус, в країні через істотне збільшення кількості бджолиних сімей зросте врожайність соняшнику.

Зараз абсолютно нереально купити бджолопакети в Україні – все заброньовано і розкуплено заздалегідь. Все збільшують пасіки. Зростає зацікавленість в промисловому бджільництві і в цю галузь йдуть інвестиції, – зазначив він.

За оцінками експерта, в перспективі 5-6 років Україна може вийти в світові лідери з виробництва та експорту меду.

Пішов конструктивний обмін інформацією про ефективні технології бджільництва. Прогрес відзначається не тільки в кількості вуликів, але і в ефективності медозбору. Уже зараз ми можемо легко подвоїти обсяги збору меду тільки за рахунок наявного соняшнику, – додав експерт.

Нагадаємо, що за 9 місяців 2017 Україна експортувала 46,2 тис. Т. Меду на суму $ 86,9 млн. За останні 5 років обсяг поставок українського меду на зовнішні ринки збільшився в 4 рази. Завдяки чому країна увійшла в трійку найбільших світових експортерів, випередивши Мексику та Індію.

Останні новини:

Зараз читають