9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 23 Травня, 2022

Уряд спрощує вимоги до імпорту та переміщення насіння та іншої сільгосппродукції рослинного походження

Мінагрополітики та Уряд для забезпечення продовольчої безпеки держави працює над спрощенням умов ведення бізнесу в період воєнного стану.

Про це передає Національний Промисловий Портал з посиланням на повідомлення Міністерства аграрної політики та продовольства України.

«Для спрощення фітосанітарних заходів при імпорті сільськогосподарської продукції рослинного походження та створення безперебійного постачання такої продукції на період воєнного стану Уряд спростив вимоги до імпорту та переміщення сільськогосподарської продукції рослинного походження, у тому числі насіння, в умовах воєнного стану», – зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.

Кабінет Міністрів України прийняв постанову №398 від 01 квітня 2022 року «Деякі питання здійснення фітосанітарних заходів та процедур в умовах воєнного стану», яка діятиме на період воєнного стану та протягом 90 днів з дати його припинення або скасування.

Постановою передбачено:

1. Запровадження принципу екстериторіальності для реалізації повноважень територіальних органів Держпродспоживслужби.

Відтепер суб’єкт господарювання за його вибором має право:

  • звертатися та отримувати документи, адміністративні послуги та фітосанітарні процедури у будь-якому територіальному органі Держпродспоживслужби;
  • звертатися щодо проведення фітосанітарної експертизи (аналізів) до будь-якої фітосанітарної лабораторії Держпродспоживслужби.

2. Спрощення фітосанітарного контролю імпорту товарів, які належать до груп 07- 12 згідно з УКТ ЗЕД, шляхом проведення виключно інспектування без відбору зразків та фітосанітарної експертизи.

Як виняток, повноцінний фітосанітарний контроль здійснюється, якщо:

  • фітосанітарні сертифікати відсутні або недійсні;
  • вантаж не відповідає інформації, зазначеній у фітосанітарному сертифікаті;
  • під час інспектування виявлено зараження, його ознаки, або пошкодження регульованими шкідливими організмами.

3. Скасування вимоги проведення фітосанітарного контролю супровідного дерев’яного пакувального матеріалу (палети, піддони, коробки пакувальні, ящики тощо), з яким імпортуються товари, що не належать до продукції рослинного походження.

4. Скасування обов’язковості переміщення територією України імпортованих об’єктів регулювання, у тому числі насіння, у супроводі карантинного сертифіката.

5. Видача карантинного сертифіката виключно на вимогу особи.

Як альтернатива з метою контролю пропонується ведення особами обліку об’єктів регулювання та надання інформації за запитом Держпродспоживслужби.

Прийняті зміни спрямовані на спрощення імпорту сільськогосподарської продукції рослинного походження та дерегуляції переміщення насіння територією України.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають