9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Україну віднесено до держав, які можуть стати світовими продовольчими донорами

blankДля розв’язання світової продовольчої кризи та нарощування об’ємів виробництва зерна вкрай важливими є питання відновлення та розвитку зрошувальних систем.

Про це заявив Міністр агарної політики та продовольства України Тарас Кутовий під час Глобального форуму з продовольства і сільського господарства “Сільське господарство і Вода – ключ до забезпечення світової продовольчої безпеки”, яка відбулася в рамках міжнародної ярмарки “Зелений тиждень” у Берліні Повідомляє Національний промисловий портал

«Згідно з висновками ФАО, Україну віднесено до числа держав, які в перспективі можуть стати світовими продовольчими донорами. За умови відновлення та розвитку зрошувальних систем, Україна матиме можливості для нарощування виробництва зерна до 100 млн т на рік та для збільшення продовольства в обсягах, достатніх для 400- 500 млн людей», — зазначив Тарас Кутовий. За домовленістю зі Світовим банком Уряд України створив Координаційну раду для розробки Стратегії відновлення та модернізації зрошувальних систем України. Наявність затвердженої Урядом Стратегії стане основою підготовки угоди зі Світовим банком щодо його участі у фінансуванні відповідних робіт.

«Розраховуємо, що фінансування і відновлення зрошення розпочнуться у 2017 році. За експертними оцінками, має бути залучено 1,5-2 млрд доларів інвестицій. Наша мета — до 2021 року відновити зрошення на площі 500-550 тис. га, що дасть змогу додатково виробляти до 20 млн тонн зернових щорічно», — повідомив міністр.

Останні новини:

Зараз читають