9.5 C
Alba Iulia
Середа, 6 Грудня, 2023

Українським аграріям потрібно близько 80 тисяч рукавів для зберігання зернових

Якщо сьогодні не активізуватись та не розширити експортні шляхи, у жовтні елеватори переповняться, аграрії розпродадуть урожай за безцінь, не зможуть виплачувати орендну плату і зрештою відмовляться сіяти наступного року.

Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Landlord.

Очікуваний прогноз врожаю в Україні близько 50 млн тонн. Однак темпи експорту минулорічного врожаю низькі — близько 2,2 млн тонн за червень. Це означає, що потужностей працюючих елеваторів не вистачить, аби зберегти збіжжя минулого і цього років.

Про це повідомив народний депутат, голова Комітету з питань аграрної та земельної політики Олександр Гайду.

“Частина аграріїв уже продають зібране нижче собівартості. Деякі навіть не знають, чи збирати взагалі. Це не вихід із ситуації, а удар по кожному господарству, продбезпеці держави та всього світу. Якщо ми зараз не активізуємося, а експортні шляхи не розширяться, у жовтні наші елеватори переповняться, аграрії розпродадуть урожай за безцінь, не зможуть виплачувати орендну плату і зрештою відмовляться сіяти наступного року. Аби цього не сталося, маємо сьогодні створити всі умови, щоб зберегти врожай і підтримати наших аграріїв. Пільгові умови для закупівлі рукавів — один із таких способів”, — зазначив Гайду.

За оцінками експертів, Україні зараз потрібно до 80 тисяч таких рукавів.

Останні новини:

Зараз читають