9.5 C
Alba Iulia
Середа, 28 Вересня, 2022

Український робот зможе замінити трактори і комбайни (фото+відео)

blankУкраїнські розробники створили проект унікального сільгоспобладнання. Цей трактор-безпілотник працює на сонячних батареях і здатний зробити справжню революцію на агроринку. Справа за малим: для реалізації проекту потрібні гроші.

Голова ГО «Зелений Світ» Олексій Ангурець впевнений, що ця розробка дозволить скоротити екологічний збиток, що наноситься традиційним землеробством і знизити втрати родючих ґрунтів. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням zabeba.li.

Зелена економіка підвищує добробут населення і знижує екологічні ризики, зберігаючи ресурси екосистеми, – зазначив він, – Традиційна економіка України не адекватна викликам сучасного світу і вимагає кардинальних змін. Інноваційні проекти, створені в Україні, можуть вивести країну у світові лідери. Головне, щоб розробники отримали підтримку тут і їх відкриття не пішло в інші країни.

Максим Тютюнників, розробник проекту, вважає, що традиційна сільгосптехніка своєю вагою утрамбовує землю, порушуючи капілярний обмін і вбиваючи грунт. Крім того, низький ККД трактора змушує його споживати велику кількість ПММ. Ще одна проблема: навіть сучасні точні технології землеробства не дозволяють піти від величезних полів монокультур, на яких добре себе почувають бур’яни, шкідники і збудники хвороб, що, в свою чергу, вимагає застосування отрутохімікатів.

Наша розробка знімає ці проблеми, – каже Максим Тютюнник, – Технологія АГРОМА дозволяє трактору рухатися по доріжках, а не по ріллі. Точна технологія посадки дозволяє на одному полі висаджувати поруч різні рослини: ряд пшениці, ряд конюшини, ряд картоплі, ряд капусти. Велика кількість насадок позбавляє хлібороба від ручної праці і допомагає ідеально обробляти поле. Сонячні батареї знижують витрати і зберігають повітря і грунт в чистоті. А можливість віддаленого управління дозволить вирішити демографічні проблеми села і створити високооплачувані комфортні робочі місця для кваліфікованого персоналу. Більш того, при використанні цієї технології грунт не втрачає, а збільшує родючість.

blankРозробник Андрій Доненко зазначив, що хоча сьогодні проект знаходиться на початковому етапі, цей стартап пройшов свою «долину смерті».

Зараз у нас є команда і початкова капіталізація, – сказав він, – ми готуємося до створення діючої моделі в масштабі 1:10, на що знадобиться близько 20 тис. Дол. Повна вартість проекту – 10 млн дол. Це дрібниця в порівнянні з західними вкладеннями в подібні розробки індустрії 4:0.

Спираючись на роботи Дніпропетровського аграрно-економічного університету, керівник проекту Максим Тютюнників стверджує, що через відсутність ущільнення грунту і оранки, а також збору точних даних про посіви, можна підвищити врожайність зернових на 15%, а плодово-овочевих культур до 65% в перший рік використання робота. Надалі дохід фермера може збільшиться на 50-80%.

Робот AgroSmart L орієнтований на мультикультурність полів і отримає можливість обробляти одночасно до восьми культур. Ще одна перевага робота перед аналогами: він вміє адаптуватися під рельєф і працювати навіть на горбистій місцевості.

За словами творців агрокомплексу, один робот може обробляти від 300 до 3000 га, в залежності від вирощуваних культур (полуниця і пшениця вимагають різних трудовитрат). Робот взимку ставиться на ТО, як і будь-яка сільгосптехніка, а влітку може працювати цілодобово. При цьому 1 оператор зможе контролювати відразу кілька таких агрегатів.

Використання цього обладнання не тільки підвищує врожайність і знижує витрати, – каже Андрій Доненко, – але і дозволяє вирощувати органічну продукцію, яка на європейських ринках коштує набагато дорожче традиційної. Крім того, ця технологія дозволить розширити асортимент продукції. Україна пора експортувати не тільки зерно, а й якісні овочі. Соромно, що агроекспорт маленької Голландії в 6 разів більше Українського. Неприпустимо, що Україна щорічно втрачає до 3 тис. га родючих земель.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають