9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 6 Грудня, 2022

Українські підприємства побили рекорд з виробництва курятини

blank991 тисячу тонн м’яса птиці виробили минулого року українські підприємства. Це на 12% більше, ніж у 2015 році, інформує Держстат. З цього обсягу 746 тисяч тонн – свіже і охолоджене м’ясо. У порівнянні з попереднім роком, зростання склало 5%. Замороженого м’яса було вироблено 245 тисяч тонн (+ 40% рік до року).

В абсолютному значенні зростання виробництва склало 106 тисяч тонн, основний фактор – зростання експорту в порівнянні з минулим роком на 80 тисяч тонн. У минулому році загальний обсяг експорту м’яса птиці з України склав 240 тисяч тонн (+ 49% до значення за 2015 рік), частка експорту в загальному обсязі виробництва підприємствами – 24% про це повідомляє landlord.

За останній місяць року українські підприємства виробили майже 105 тисяч тонн м’яса птиці, що є новим максимальним місячним рівнем виробництва за останні роки. Зростання в порівнянні з листопадом склав 5%, з груднем минулого року – цілих 34%.

Абсолютним лідером ринку курятини в Україні з часткою понад 60% серед промислових виробників і більш ніж 80% серед експортерів є Миронівський хлібопродукт. Завдяки зростанню виробництва на птахофабриках компанії, обсяги виробництва курятини в минулому році зросли на 6% і склали 601 240 тонн (показник за 2015 рік за звітами компанії – 566 600 тонн). За рахунок зростання експортних продажів, реалізація курятини третім особам в порівнянні з 2015 роком зросла на 7%. Оскільки компанія слідувала стратегії нарощування обсягів у експортні продажі м’яса птиці, обсяг внутрішніх скоротився за рік на 6%.

У компанії відзначають, що експорт перевищив прогноз і очікування обсягів продажів і залишається основним драйвером в загальному зростанні продажів м’яса птиці протягом звітних періодів. За 2016 рік обсяги експорту м’яса птиці збільшилися на 47% і склали 193 680 тон, у порівнянні зі 132 080 тонн за 12 місяців попереднього року.

МХП продовжує слідувати стратегії диверсифікації ринків збуту і розширення географії, тому вивчає нові можливості для бізнесу в країнах Близького Сходу, ЄС і Африці, нарощуючи обсяги експорту м’яса птиці в цих регіонах. Щоб якісніше контролювати обсяги експорту, в минулому році компанія створила офіс продажів в ОАЕ і відкрила спільне підприємство в Нідерландах.

Експорт МХП в країни Близького Сходу зріс на 67%, в країни ЄС – на 29%, Африки – майже в 4 рази.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають