9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 4 Жовтня, 2022

Українські машинобудівники об’єдналися в асоціацію Украгроінжінірінг

blankВ Україні створили асоціацію вітчизняних машинобудівників – громадський союз «Українська асоціація підприємств машинобудування та інжинірингу» (Украгроінжінірінг).

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на Latifundist.

Презентація асоціації відбулася під час виставки «АГРО-2017»: аграрна політика – успіх через партнерство ».

Асоціація «Украгроінжінірінг» має трьох засновників: «Херсонський машинобудівний завод», «Велес-Агро ЛТД», «Всеукраїнський аграрний рада».

Більше двох десятків представників аграрних підприємств зацікавилися вступом в асоціацію. Її засновники переконані, що саме вітчизняне сільгоспмашинобудування повинна стати тим локомотивом, який значно посилить конкурентоспроможність вітчизняної аграрної галузі, – йдеться в повідомленні.

За словами директора «Украгроінжінірінга» Віктора Погорєлова, асоціація створена для захисту інтересів не тільки машинобудівників, а й користувачів, сервісів і постачальників цієї техніки.

Асоціація консолідує виробників техніки, постачальників техніки, сервіси та споживачів цієї техніки. У кожного з них є свої потреби і інтереси. Але разом ми зможемо їх швидко і ефективно вирішити. Ось, наприклад, сьогодні держава виділяє 20% на відшкодування сільськогосподарської техніки. Ці гроші виділив Кабмін, але як вони розподіляються, хто їх отримує?, – повідомив Віктор Погорєлов.

Його підтримує і один з ініціаторів створення асоціації генеральний директор групи компаній «Техноторг» Євген Березовський. Він переконаний, що така організація допоможе зміцнити позиції українських виробників, які сьогодні слабшають.

Частка продажів української техніки впала майже до нуля. Якщо ми з вами нічого не будемо робити, то підприємства перестануть існувати. Варіантів немає – потрібно об’єднатися і боротися. Ми хочемо створити інструменти для просування української техніки в країни СНД і Європи. Багато виробників вже виходять на закордонні ринки, але це все як пілотні проекти, які тільки дають розуміння, що попит є. Інше питання, що сьогоднішня ситуація на ринку вітчизняної сільськогосподарської техніки який системна, – розповів він.

Євген Березовський також запропонував конкретні дії в цьому напрямку.

Потрібно створити алгоритм постійного участі для виробників в зарубіжних виставках, розвивати систему просування української продукції за кордоном і домогтися участі держави у всіх цих процесах. Звичайно, будемо також відстоювати бізнес-моменти всіх членів асоціації, які виникають і ініціювати перед владою законодавчі і різні організаційні напрацювання для розвитку галузі. Наприклад, мова йде про введення мита на комплектуючі. Ви бачили скільки іноземних виробників представлені на «АГРО-2017». Але ви ж розумієте, якщо ви будете створювати техніку на їх рівні, то вам доведеться купувати комплектуючі за кордоном. Але вони сьогодні завезли їх безмитно, а вам доведеться це мито платити. Тому потрібно думати про підвищення конкурентоспроможності українського виробника. Асоціація в цьому плані допоможе, – вважає Євген Березовський.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають