9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 6 Лютого, 2023

Українські компанії увійшли в топ-20 найбільших агрохолдингів світу

Агрохолдинги Кернел і Укрлендфармінг із земельними банками понад 600 тис га увійшли в топ-20 найбільших у світі

Українські агрохолдинги Кернел і Укрлендфармінг увійшли в топ-20 найбільших агрокомпаній світу. Про це заявив Михайло Амосов, координатор проекту Land Matrix в Україні та Східній Європі, повідомляє AgroPolit.

“Розмір земельного банку холдингів і їх кількість в Україні з кожним роком зростає. Тенденція посилюється. Якщо брати перші сто агрохолдингів, грунтуючись на даних Latifundist.com, то це близько 15% сільськогосподарських земель. А, наприклад, на основі бази Land Matrix, в якій відображено агрохолдинги України тільки з іноземними інвестиціями, то майже 10%”, – сказав Амосов.

Найбільшими латифундистами в Україні є компанії Кернел і Укрлендфармінг із земельними банками понад 600 тис. Га. Для порівняння – розміри першої десятки найбільших агрохолдингів в Росії коливаються від 300 до 800 тис. Га землі в одних руках, в Аргентині – є кілька по 1 млн га землі.

“Топ-20 агропідприємств за розміром земельного банку виглядає вражаюче. Наприклад, перша п’ятірка агрохолдингів світу контролює близько 31 млн га. Українські компанії виглядають цілком конкурентоспроможними в даному випадку. Агрохолдинги Кернел і Укрлендфармінг входять до першої світової двадцятки найбільших агропідприємств. А NCH Capital, який майже рівномірно розподілив свої землі в Росії та Україні – навіть в десятку з 800 тис. га”, – додав Амосов.

Land Matrix – глобальна незалежна ініціатива щодо інформування про земельні оборудки.

Агрохолдинг Кернел – найбільший в світі виробник і експортер соняшникової олії. З 2007 року акції компанії торгуються на WSE. Близько 39% акцій належить Андрію Веревському, ще 5% володіє Віталій Хомутинник.

Агрохолдинг Укрлендфармінг, що належить Олегу Бахматюку, займається виробництвом яєць і володіє найбільшим в Україні земельним банком.

Американська NCH Capital є основним інвестором групи компаній Агропросперіс, що працює в Україні в 2006 р і спеціалізується на виробництві зернових і олійних культур.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають