9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 14 Червня, 2021

Українські компанії увійшли в топ-20 найбільших агрохолдингів світу

 • Агрохолдинги Кернел і Укрлендфармінг із земельними банками понад 600 тис га увійшли в топ-20 найбільших у світі

  Українські агрохолдинги Кернел і Укрлендфармінг увійшли в топ-20 найбільших агрокомпаній світу. Про це заявив Михайло Амосов, координатор проекту Land Matrix в Україні та Східній Європі, повідомляє AgroPolit.

  “Розмір земельного банку холдингів і їх кількість в Україні з кожним роком зростає. Тенденція посилюється. Якщо брати перші сто агрохолдингів, грунтуючись на даних Latifundist.com, то це близько 15% сільськогосподарських земель. А, наприклад, на основі бази Land Matrix, в якій відображено агрохолдинги України тільки з іноземними інвестиціями, то майже 10%”, – сказав Амосов.

  Найбільшими латифундистами в Україні є компанії Кернел і Укрлендфармінг із земельними банками понад 600 тис. Га. Для порівняння – розміри першої десятки найбільших агрохолдингів в Росії коливаються від 300 до 800 тис. Га землі в одних руках, в Аргентині – є кілька по 1 млн га землі.

  “Топ-20 агропідприємств за розміром земельного банку виглядає вражаюче. Наприклад, перша п’ятірка агрохолдингів світу контролює близько 31 млн га. Українські компанії виглядають цілком конкурентоспроможними в даному випадку. Агрохолдинги Кернел і Укрлендфармінг входять до першої світової двадцятки найбільших агропідприємств. А NCH Capital, який майже рівномірно розподілив свої землі в Росії та Україні – навіть в десятку з 800 тис. га”, – додав Амосов.

  Land Matrix – глобальна незалежна ініціатива щодо інформування про земельні оборудки.

  Агрохолдинг Кернел – найбільший в світі виробник і експортер соняшникової олії. З 2007 року акції компанії торгуються на WSE. Близько 39% акцій належить Андрію Веревському, ще 5% володіє Віталій Хомутинник.

  Агрохолдинг Укрлендфармінг, що належить Олегу Бахматюку, займається виробництвом яєць і володіє найбільшим в Україні земельним банком.

  Американська NCH Capital є основним інвестором групи компаній Агропросперіс, що працює в Україні в 2006 р і спеціалізується на виробництві зернових і олійних культур.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  У Черкасах та Запоріжжі розпочався сезон пасажирської річкової навігації

  У Черкасах та Запоріжжі стартував сезон туристичної навігації внутрішніми водними шляхами України.Про це...

  “Іскра” розробляє нову багатофункціональну РЛС “Мангуст” (фото)

  КП "Науково-виробничий комплекс "Іскра", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", продовжує працювати над новітньою багатофункціональною РЛС "Мангуст" (або 1Л300).

  У Києві представили компактні українські електромобілі Konyk (фото)

  У Києві в рамках спеціалізованих виставок ComAutoTrans і Автотехсервіс відбулася презентація компактних електромобілів українського виробника.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Підприємство “Спайтек” покращило оптичну платформу та оновило камеру українського мультикоптера Windhover

  Одеське приватне Науково-виробниче підприємство "Спайтек" (Spaitech) суттєво оновило оптичну платформу свого флагманського мультироторного безпілотника Windhover.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  В Україні налагодили виробництво кулеметів КТ-12,7 на Заводі «Маяк»

  В Україні налагодили ще одне виробництво великокаліберних кулеметів КТ-12,7 калібру 12,7х108 мм.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Мілітарний.

  З порту Ізмаїл баржами по Дунаю відправили партію самоскидів БелАЗ до Сербії (фото)

  Державне підприємство "Ізмаїльський морський торговельний порт" здійснило перевантаження на баржі трьох кар'єрних самоскидів марки БелАЗ, які відправляться в Сербію по річці Дунай.

  У Дніпрі запустили найдовший штучний струмок в Україні (фото)

  Одна з найбільш відомих пішохідних вулиць Дніпра, яка має назву Катеринославський бульвар II, вже стала новою візитною карткою міста. Одним зі знакових...

  У Івано-Франківську виконали капремонт автодрезини на замовлення порту «Південний» (фото)

  Івано-Франківський локомотиворемонтний завод виконав капітальний ремонт автодрезини для ДП "Морський торговельний порт Южний". Ремонт тривав протягом чотирьох місяців.Передає Національний...

  Зараз читають

  Миколаївський портовий термінал ЕВТ завантажив найбільше судно з початку своєї роботи

  У Миколаєві портовий термінал ЕВТ завантажив найбільше у своїй історії судно з максимальною інтенсивністю, обробивши панамакс Georgia...

  Повітряні сили замовили чохли для безпечного зберігання літаків та гелікоптерів

  Повітряні сили Збройних сил України мають намір придбати чохли для літаків та гелікоптерів бойової та транспортної авіації.

  В Україні зростає виробництво та попит на шампіньйони

  У 2020 році промислове виробництво шампіньйонів зросло на 20% - до 19 тисяч тонн. Це свідчить про...

  Учені-онкологи Академії наук створили підґрунтя для новітньої протипухлинної терапії

  В Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології імені Р.Є. Кавецького НАН України створено молекулярну систему для доставлення...