9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 6 Лютого, 2023

Українські горіхи можуть отримати преміальну ціну завдяки органічній сертифікації

blankЩоб отримати преміальну ціну на український горіх та мати стабільних покупців, потрібно або продавати гарний товар, або продавати товар із іншою доданою вартістю, якою може стати органічна сертифікація.

Про це в інтерв’ю Agravery.com розповів керівник кооперативу «Горіх Причорномор’я» Павло Тулба.

За його словами, американський, чилійський, французький горіх є горіхом еталонної якості і використовується для роздрібної торгівлі. Горіх, що не пройшов за якістю для роздрібного ринку, реалізується у Китаї і кондитерским підприємствам.

«У результаті, нам фактично залишається цінова ніша між Америкою, Чилі, Францією і Молдовою (в якій за останній час було зроблено великий прорив в якісному горіху)», ― зазначив Тулба.

Він додав, що аналіз ринку показує, що український горіх може дорівнювати ціні горіха, вирощеного в Молдові, але не може бути вище або дорівнювати по ціні американським, чилійським або французьким горіхам.

«Аби отримати преміальну ціну та мати стабільних покупців, потрібно або продавати гарний товар, відповідні великі експортні партії, або продавати товар із іншою доданою вартістю, якою може стати органічна сертифікація», ― наголосив експерт.

«Єдиним шансом стати повноцінним учасником світового ринку з нашим обсягом виробництва є органічний сегмент реалізації волоського горіха і фундука. На сьогоднішні ми знаходимося на етапі початку сертифікації як органічного виробника ― цей шлях не простий, оскільки компанії, що мають право на сертифікацію, отримують вкрай мало інформації про можливості сертифікації органічного горіха», ― розповів Тулба.

За його словами, так склалося, що реалізувати партію такої продукції українського походження вроздріб на світовому ринку неможливо через проблеми із репутацією країни.

«Декілька років тому був скандал, коли під видом органічного з України поставляли звичайний горіх, через що трейдери і досі з обережністю дивляться на наш ринок, і на сертифікаційні органи, які видають у нас так званий “зелений листок”. Ми навіть хочемо отримати органічний сертифікат за допомогою іноземної компанії-сертифікатора, для цього звернулись за допомогою до IFC», ― додав підприємець.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають