9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 24 Травня, 2022

Українські аграрії засіяли вже понад 2,5 мільйони гектарів ярих культур

Сільгоспвиробники України на сьогодні вже посіяли понад 2,5 млн га ярих культур, що становить близько 20% від прогнозу.

Про це розповів в ефірі телемарафону перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, передає Національний Промисловий Портал з посиланням на AgroPortal.ua.

Він зазначив, що на частині визволених з-під окупації територій необхідно розмінувати поля: це Чернігівщина, Сумщина, частина Харківщини та Київщини. І навіть у цих регіонах Мінагрополітики розраховує, що як мінімум на 60-70% вдасться вчасно виконати всі весняно-польові роботи.

«Найскладніша ситуація в тимчасово окупованих областях і там, де тривають активні бойові дії: це Луганська, Донецька, Запорізька та Херсонська області. Там наразі прогноз менш позитивний — посів може відбутися за песимістичного сценарію лише на 30–40%», — додав Висоцький.

На решті територій України посівна йде за планом, запевнив він. У більшості випадків аграрії завчасно закупили матеріальні ресурси. І там, де немає бойових дій або мінувань, аграрії активно виходять у поля і продовжують посівну кампанію.

Висоцький також зазначив, що Мінагрополітики двічі на тиждень збирає прогнозовані плани, факт посіву та звіряє всі дані в режимі реального часу. Рекомендації, які дало міністерство щодо збільшення площ продовольчих культур, зокрема гречки, проса, аграрії втілюють у життя.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають