9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 8 Грудня, 2023

Українське зерно почнуть експортувати до Китаю та В’єтнаму

Держпродспоживслужба обговорила з Європейською бізнес-асоціацією перспективи відкриття експорту пшениці до Китаю та В’єтнаму, а також лібералізації продажів з Індонезією.

За інформацією прес-центру Держпродспоживслужби, відкриття таких напрямків для аграріїв можливе вже цього року, передає Агробізнес.

Перспективами на 2018 рік є відкриття експорту української пшениці до Китаю і В’єтнаму та лібералізація експорту до Індонезії, а також програми візиту представників національних організацій захисту рослин, – зазначив голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа.

Досі українські аграрії постачали до Китаю та В’єтнаму ячмінь, сою та кукурудзу.

Під час зустрічі сторони також обговорили проект фітосанітарних вимог для експорту вітчизняної пшениці до Індонезії. Документ запланували підписати у квітні.

При формуванні експортних партій рослин та продуктів рослинного походження потрібно дотримуватись фітосанітарних вимог країн-партнерів України у міжнародній торгівлі. Потрібно встановлювати вільні ділянки від шкідливих організмів та готуватись для щорічного обстеження с/г культур для експорту до Китайської Народної Республіки, – повідомив заступник начальника управління фітосанітарної безпеки – начальник відділу карантину рослин Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби Вадим Чайковський.

Як відомо, загальний експорт зерна з України щорічно складає близько 40 мільйонів тонн. Зокрема, експорт пшениці у 2016-2017 роках склав понад 17,5 мільйонів тонн.

Останні новини:

Зараз читають