9.5 C
Alba Iulia
Середа, 10 Серпня, 2022

Українська м’ясна продукція знайшла нові ринки збуту

Українські експортери за січень-вересень 2017 року поставили на зовнішні ринки м’ясної продукції на $397 млн – в 1,5 раза більше, ніж за аналогічний період торік.

«Зростання відбулось завдяки закріпленню на нових ринках збуту», — коментує Микола Пугачов, заступник директора Інституту аграрної економіки. Якщо у 2015 році основним імпортером українського м’яса була Росія, то цьогоріч переважали поставки в Європу та Азію. Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на landlord.ua

За 2017 рік найбільше м’ясної продукції було імпортовано Єгиптом (17.1%), Нідерландами (14.3%), Іраком (8.8%), Білорусією (8.4%) та Азербайджаном (7.6%). Також постійними покупцями м’яса залишаються Казахстан, Німеччина, Грузія та Гонконг.

«Загалом на названі країни доводиться 74% вартості проданого за кордон українського м’яса», — каже Пугачов.

Найбільше, вітчізняні підприємства експортують курятину (79% з усіх об’ємів поставок м’ясної продукції), що сягає 212000 тонн з початку року. Також експортовано 42 тисячі тонн яловичини та 20 тисяч тонн свинини.

Натомість м’ясний імпорт переважно представлений свининою та м’ясом птиці. За вказаний період імпорт птиці зріс на 38%, свинини − на 11%. Імпортується м’ясна продукція переважно із Польщі та Німеччини. Частка імпорту в м’ясному раціоні українців − 10%.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають