9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 11 Грудня, 2023

Українська аграрна продукція отримуватиме сертифікати а стандартом халяль та експортуватиметься до Малайзії

Українські агровиробники мають всі шанси експортувати свою продукцію в разі отримання сертифікату.

Нещодавно завершилася зустріч між компетентними органами України та Малайзії за сприянням Посольства України в Малайзії. Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Мінагрополітики.

У рамках візиту були проведені зустрічі з DVS (Департамент ветеринарної служби), JAKIM (Центр ісламу) та MAQIS (служба на кордоні).

У ході зустрічей було обговорено процедури сертифікації українських центрів за стандартом халяль, процедури визнання України для експорту продукції, кроки для схвалення українських експортних потужностей, правила перевірки на кордоні тощо.

Ряд українських підприємств із виробництва молочних продуктів, м’яса птиці та яєчних продуктів уже направили відповідні заявки на розгляд компетентних органів Малайзії.

Після завершення оцінки буде погоджуватися питання проведення інспекційного візиту до України з метою оцінки системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні в дотриманні стандартів халяль.

Однією з важливих умов експорту до Малайзії є наявність ліцензованого імпортера.

Халяль – «все те, що дозволено і допустимо в Ісламі». При використанні поняття у відношенні продукції це означає, що вона дозволяється і придатна для вживання мусульманами.

Забій худоби та виробництво продукції здійснюється відповідно до вимог Ісламу, тобто вся продукція відноситься до категорії Халяль. Це означає, що при виробництві продукції не використовуються заборонені Ісламом до вживання в їжу речовини, інгредієнти, тварини, а сам забій відібраних тварин здійснюється із згадкою імені Бога і природним способом за допомогою ножів, щоб в м’ясі і органах не залишилося крові тварини. Сертифікат видається на 6 місяців.

Останні новини:

Зараз читають