9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 4 Жовтня, 2022

Українець заробляє на коноплях, половину продаючи на експорт

blankВолодимир Якимчук, директор ферми «Кравець О. П.», розгорнув вигідний бізнес на коноплях: щорічно на 154 га полів у Вінницькій області збирає 160 т насіння конопель, половину з яких продає за кордон.

Про Володимир Якимчук розповів Landlord. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на AgroPortal.

На ринок технічних конопель аграрій прийшов тоді, коли самого ринку фактично не було. На користь бізнесу зіграло те, що в 2013 р влада скасувала обмеження по розташуванню полів. До цього розміщувати свої конопляні поля було дозволено не ближче кілометра від населеного пункту, дороги або лісу і не менше 3 км – від державного кордону. Під такі обмеження потрапляло 90% території країни, що сильно заважало розвитку коноплярства.

Після скасування обмежень маржинальність конопляного бізнесу зросла вдвічі. Зараз, за ​​спостереженнями Якимчука, маржа на ринку посівного матеріалу досягає 70%, а продавці стебел рослин могли розраховувати на маржу до 300%.

При цьому Якимчук впевнений, що зростаючий попит на якісне конопляне сировину призведе до появи в Україні власної переробної промисловості. Це дасть можливість торгувати не тільки сировиною, але і готовими продуктами: волокном, целюлозними біокомпозіти, текстилем і готовими виробами з нього, вважає він.

Українська конопля в особливій ціні через високий вміст в ній масла і рівня волокнистості. Насіння ідеально підходять для харчового виробництва, а з оброблених стебел роблять волокно для одягу і взуття. Макуха рослин йде на виготовлення будматеріалів і навіть палива. За словами голови асоціації «Українська технічна конопля» Олександра Ігнатюка, Україна сьогодні посідає друге місце в Європі за обсягами виробництва конопель після Франції, найбільшого виробника в ЄС.

Довідка. В минулому році, за даними компанії «УкрАгроКонсалт», Україна засіяла коноплями 2800 га для збору насіння і близько 600 га – на волокно. Це вдвічі більше, ніж в 2015 р Урожай склав близько 2500 т насіння і понад 5000 т стебел.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають