9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 25 Січня, 2021

Україна зменшує обсяги виробництва майже всіх категорій молочної продукції

 • Виробництво молока і молочної продукції в Україні в останні роки демонструє не найкращі результати.

  Вже довгий час його рентабельність, як і рентабельність тваринництва в цілому, знаходиться на дуже низькому рівні. Це відбувається через витратність утримання великої рогатої худоби, поголів’я якого продовжує помітно скорочуватися і станом на 1 грудня 2016 р склало 3,9 млн, що на 3,1% менше, ніж на аналогічну дату роком раніше, за матеріалами ПроАгро.

  Sfera.fm

  Також в 2016 р на молочній галузі України негативно позначилися попередня втрата одного з основних ринків збуту продукції – Росії, збільшення собівартості переробки молока і падіння купівельної платоспроможності населення. Крім того, в першій половині року спостерігалося значне зниження експортних і внутрішніх закупівельних цін на сировину, яке відбулося через перевиробництво молока в світі.

  Як результат, в січні-листопаді 2016 року Україна зменшила обсяги виробництва молочної продукції майже по всіх категоріях. Зокрема, виробництво обробленого рідкого молока за цей період склало 910,7 тис. тонн, що на 3,9% менше в порівнянні з аналогічним періодом роком раніше. У листопаді 2016 року було вироблено 75,1 тис. тонн молока, що на 5,4% менше, ніж роком раніше.

  Найбільше за перші одинадцять місяців минулого року скоротилося виробництво спредів і жирових сумішей, обсяг яких склав 26,1 тис. Тонн, що на 20,9% менше в порівнянні з 2015 р В минулому листопаді їх було виготовлено 2,4 тис. тонн , що на 24,6% менше, ніж в листопаді роком раніше.

  Також за звітний період зменшилось виробництво кисломолочних продуктів, яких в листопаді виготовили 30,9 тис. тонн (-9,3%), а всього в січні-листопаді 387,4 тис. тонн (-1,6%). Вершкового масла в листопаді справили 6,7 тис. тонн (-7,7%), а з початку року – 94,4 тис. тонн (-0,2%).

  Скоротилася і виробництво жирного сиру, обсяг якого в січні-листопаді 2016 р склав 103,2 тис. тонн, що на 9,2% менше в порівнянні з аналогічним періодом роком раніше. У листопаді його виготовили 8,6 тис. тонн, що на 2,4%, ніж у листопаді 2015 року.

  Тим часом, виробництво свіжого не ферментованого сиру за підсумками одинадцяти місяців 2016 року показало позитивну динаміку: його обсяг склав 64,1 тис. тонн, що на 4% більше, ніж в січні-листопаді 2015 року. При цьому в листопаді українські аграрії виготовили 5,9 тис. тонн свіжого не ферментованого сиру, скоротивши показники в порівнянні з листопадом роком раніше на 7,9%.

  Винятком також стало виробництво морозива, казеїну і казеината, яке в 2016 р демонструвало зростання. Так, морозива в листопаді було виготовлено 568 тонн, що на 31,8% більше, ніж за аналогічний місяць 2015 року, а в січні-листопаді його справили 89 тис. тонн (+ 6,5%). Виробництво казеїну і казеината в листопаді зросла на 27,1% (до 164 тонн), а всього за одинадцять місяців 2016 року – на 10,3% (до 6,04 тис. тонн) беручи до уваги постійне попиту на цю продукцію.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Завод “Маяк” почав процедуру поставлення на озброєння боєприпасу для ударних дронів

  Спеціалісти ПАТ "Завод "Маяк", що входить до складу ДК "Укроборонпром", спільно з колегами з ГС А2724 "Аеророзвідка"...

  Компанія «Талан» розробила нову модель зимових берців

  Нова модель зимових армійських черевиків після попередніх і військових випробувань буде запропонована Збройним Силам України на зміну нинішній зимової моделі.

  На реконструкцію аеропорту в Одесі виділили 703 мільйони гривень

  У 2021 році продовжиться реалізація проєкту з реконструкції аеродромного комплексу в Міжнародному аеропорту «Одеса».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ШоТам.

  «Аеротехніка» розробила модернізацію зенітно-ракетного комплексу «Куб»

  Науково-виробниче підприємство «Аеротехніка-МЛТ» представила свою модернізацію ЗРК «Куб» («Квадрат») до версії 2K12M1-2Д «Квадрат-2Д».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Морський буксир “Корець” ВМС України переобладнають у патрульний корабель

  Військово-морські сили України перетворять морський буксир «Корець» (A830) проєкту 745 у патрульний корабель.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  28 зі 137 підприємств «Укроборонпрому» генерують 98% виручки

  28 підприємств Державного концерну «Укроборонпром» зі 137 генерують 98% всієї виручки.Про це в авторському блозі на «Економічній правді» написав нинішній...

  В Бахмутській лікарні навесні відкриють кисневу станцію

  В Бахмутській багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування, де лікують десятки хворих на COVID-19, вже навесні готуються відкрити кисневу станцію, на будівництво якої заклад...

  На Львівщині відновили 30 кілометрів туристичного маршруту

  У Львівській області відновлено 30 кілометрів туристичного маршруту Т-14-15 Мостиська — Самбір — Борислав.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Зараз читають

  ДТЕК анонсував будівництво зелених електростанцій в ЄС

  ДТЕК здійснить перші пілотні проєкти будівництва сонячних і вітрових електростанцій в країнах ЄС у 2021 році.

  Вітчизняну сигнальну міну «Спалах» готують до прийняття на озброєння української армії

  Вітчизняна сигнальна міна «Спалах» від київського заводу «Маяк» готується до прийняття на озброєння Збройних Сил України.

  Чергова партія гелікоптерів H125 готується до відправлення українським прикордонникам

  Для Державної прикордонної служби України готується для відправлення чергова партія гелікоптерів Airbus Н125.Передає Національний...

  “Кернел” реалізовує низку надважливих інфраструктурних проєктів в порту Чорноморськ

  У компанії "Кернел" озвучили плани з розвитку перевалочних потужностей компанії в порту Чорноморськ.Передає Національний...