Україна збільшує експортний потенціал насіння

2112

Мінагрополітики спільно з асоціацією «Українське насіннєве товариство» представили звіт про виробництво насіння цукрового буряку в Україні, який був схвалений під час щорічних зборів учасників Насіннєвих Схем Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) у м. Прага (Чеська Республіка).

Захід відбувся за запрошенням Секретаріату Насіннєвих Схем Організації економічного співробітництва та розвитку та в рамках заходів з виконання Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та Організацією економічного співробітництва та розвитку про поглиблення співробітництва на 2017-2018 роки.

Під час заходу українська сторона взяла участь у обговоренні декількох питань. Зокрема, щодо внесення змін у правила, які стосуються розширення членства у Насіннєвих Схемах та фінансових зобов’язань країн-учасників.

Результатом обговорення стало погодження на розширення участі України у Насіннєвих Схемах у контексті цукрового та кормового буряку. Також було прийнято рішення, що Секретаріат ОЕСР подасть рекомендації щодо розширення участі України у Насіннєвих Схемах Комітету з сільського господарства та Раді ОЕСР.


Довідково: Згідно з рішенням Ради ОЕСР від 16 листопада 2009 року Україна приєдналась до Насіннєвих Схем ОЕСР в контексті зернових (кукурудза та сорго). 19 грудня 2014 року(рішення № С (2014) Україна розширила участь у насіннєвих Схемах ОЕСР щодо насіння хрестоцвітих, олійних та прядивних культур. У червні 2016 року Мінагрополітики звернулось до Секретаріату ОЕСР із заявою стосовно розширення участі у насіннєвих Схемах щодо цукрового та кормового буряку.


Про допомогу проекту