Посівні площі під кукурудзою в 2017 р збільшаться незначно (+ 2%) і досягнуть 4,35 млн га проти 4,26 млн га роком раніше. Про це повідомляє «АПК-Інформ».

Дана ситуація буде обумовлена ​​високим ступенем сумнівів з приводу рентабельності виробництва зернових у майбутньому сезоні, на тлі тиску світової кон’юнктури, високі витрати на виробництво і Виникли труднощі з наявністю мінеральних добрив, – пояснив аналітик зернових ринків Андрій Купченко.

Він зазначив, що кон’юнктура світового ринку є одним з ключових факторів, що роблять істотний вплив на формування врожаю 2017 року в Україні.

В першу чергу, мова йде про тривалу глобальне зниження світових цін на основні зернові культури на тлі рекордних показників виробництва і перехідних запасів. Також необхідно відзначити зміни в структурі посівних площ під сельхозкультурами в основних країнах виробниках. Зокрема, очікується, що в майбутньому сезоні на 4% скоротяться посіви кукурудзи в США за рахунок розширення посівів більш маржинальної сої. Крім того, посівні площі під озимою пшеницею в США під урожай майбутнього сезону досягли рекордно низького рівня. При цьому стан посівів після перезимівлі дещо гірше, ніж в попередньому сезоні. З одного боку, така ситуація повинна надати підтримку цінам в відповідних сегментах, але, з іншого боку, профіцит пропозиції на світовому ринку і суттєві перехідні запаси можуть викликати побоювання українських аграріїв з приводу привабливості основних експортних культур в майбутньому сезоні, – вважає Андрій Купченко.