9.5 C
Alba Iulia
Середа, 23 Червня, 2021

Україна збільшить долю експорту аграрної продукції з доданою вартістю

 • Міністерство аграрної політики та продовольства України працює над збільшення обсягів продукції, що експортується з доданою вартістю, тобто переробленої продукції.

  Про це розповіла заступник міністра аграрної політики та продовольства з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на AgroPortal.

  Вона підкреслила, що в Україні зараз вже відбувається збільшення переробки по багатьом групам товарів.

  Лідирує рослинна олія, яке у нас вважається переробленим продуктом. Це не насіння соняшнику, яке ми експортували в якості сировини. За січень-жовтень його продали на $ 3,6-3,7 млрд. Завдяки йому у нас йде досить відчутна частка в експорті. Зараз у нас десь 60 на 40. 60% – це сировинна продукція, 40% – це перероблена продукція, включаючи олію соняшникову. Однак ми прагнемо за 3-5 років досягти 60% переробленої продукції та 40% сировини, – сказала Трофімцева.

  Вона також зазначила найбільш перспективні напрямки сільгоспвиробництва.

  Перспективними є зернові та олійні культури. Нагадаю, у нас є конкурентні переваги по ним і світовий попит на них досить великий. Держава на наступний рік звертає більше увагу на тваринницьку галузь. Як я іноді жартую, що next big thing to come це буде яловичина. Чому яловичина? Згідно з запитами, які приходять до Міністерства аграрної політики, на дану продукцію є попит. А з іншого боку, цей підсектор на сьогодні не є розвиненим, – сказала Трофімцева.

  М’ясо великої рогатої худоби, за її даними, можна експортувати на ринки Сходу, Азії та Африки, адже там в України набагато менше обмежень, ніж зі свининою.

  Непогані результати показує й органічна сільськогосподарська продукція, про яку я згадувала. Надзвичайно прибутковим і досить швидко розвиваються є сектор органіки, який переважно експортується в Європейський Союз. Така ж ситуація спостерігається і з традиційною аграрною продукцією. Більшість сировини якої експортується або використовується для кормів в галузь тваринництва, – додала Трофімцева.

  Також, на її думку, перспективним є розвиток агротехнологій, селекції та насіння – це не тільки продаж продукції, а й можливість створення робочих місць, крім того, це поштовх іншим підгалузей.

  Поява ринку збуту переробленої, високомаржинальним продукції спонукає виробників напрацьовувати технології. Бізнес розуміє і гроші шукає завжди там, де можна заробити. У цьому сенсі у нас, і в уряді, і в міністерстві є з бізнесом розуміння, – підсумувала Трофімцева.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Вантажоперевезення Дніпром збільшились на 60% з початку року

  По річці Дніпро за п'ять місяців 2021 року було перевезено 4,49 мільйона тонн вантажів, що на 60,8%...

  Україна відзвітувала ООН про експорт озброєнь у 2020 році (список)

  На сайті Реєстру звичайних озброєнь ООН оприлюднено дані про експорт та імпорт озброєнь і військової техніки, який Україна здійснила у 2020 році.

  Найбільша равликова ферма в Україні скоротить виробництво втричі

  Через пандемію найбільша равликова ферма в України, що на Харківщині, скоротила обсяги продажів у десятки разів. Також значно впала ціни делікатесу.

  Турецький лоукостер Pegasus Airlines розпочав виконувати рейси до Херсона

  Авіакомпанія Pegasus Airlines виконала перший у своїй історії рейс в аеропорт Херсон. Авіаперевізник буде літати сюди зі стамбульського аеропорту Сабіха Гекчен.

  Stadler вибрав місце для запуску виробництва електропотягів в Україні

  Швейцарська компанія Stadler вибрала локацію для розгортання заводу з виробництва електропоїздів в Україні.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ЦТС.

  Державне космічне агенство має амбітні плани з виведення на орбіту семи розвідувальних супутників за чотири роки

  Окрім довгоочікуваного виводу на орбіту до кінця цього року космічного апарату дистанційного зондування землі "Січ 2-30", в Державному космічному агентстві України розраховують...

  КВБЗ готовий створити нові моделі електропотягів для регіональної пасажирської компанії

  Крюківський вагонобудівний завод за три роки готовий створити новий модельний ряд електропоїздів для приміської пасажирської залізничної компанії, яку пропонують запустити на умовах...

  Військово-морські сили України отримають два тральщики класу Sandown

  Військово-морські сили Збройних сил України отримають два тральщики-шукачі мін класу Sandown зі складу Королівського Військово-морського флоту Великої Британії.Передає Національний...

  Зараз читають

  В Україні працюють над створенням уламково-фугасного снаряда для артилерійських систем «Гіацинт»

  Державна акціонерна холдингова компанія «Артем» працює над кінетичним уламково-фугасним снарядом КОФС-152 до 152-мм артилерійських систем «Гіацинт».

  Вантажоперевезення Дніпром збільшились на 60% з початку року

  По річці Дніпро за п'ять місяців 2021 року було перевезено 4,49 мільйона тонн вантажів, що на 60,8%...

  “Укрпошта” оголошує тендери на будівництво сортувального центру у Львові та депо в Івано-Франківську

  "Укрпошта" оголошує 2 тендери на понад 50 мільйонів доларів на будівництво нового автоматичного сортувального центру (хабу) у...

  Авіакомпанія “Мотор Січ” отримає в лізинг два літаки Ан-140

  Державний концерн Укроборонпром планує підписати з авіакомпанією "Мотор Січ" договір про завершення будівництва і передачі в лізинг...