9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 17 Січня, 2022

Україна збільшить долю експорту аграрної продукції з доданою вартістю

Міністерство аграрної політики та продовольства України працює над збільшення обсягів продукції, що експортується з доданою вартістю, тобто переробленої продукції.

Про це розповіла заступник міністра аграрної політики та продовольства з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на AgroPortal.

Вона підкреслила, що в Україні зараз вже відбувається збільшення переробки по багатьом групам товарів.

Лідирує рослинна олія, яке у нас вважається переробленим продуктом. Це не насіння соняшнику, яке ми експортували в якості сировини. За січень-жовтень його продали на $ 3,6-3,7 млрд. Завдяки йому у нас йде досить відчутна частка в експорті. Зараз у нас десь 60 на 40. 60% – це сировинна продукція, 40% – це перероблена продукція, включаючи олію соняшникову. Однак ми прагнемо за 3-5 років досягти 60% переробленої продукції та 40% сировини, – сказала Трофімцева.

Вона також зазначила найбільш перспективні напрямки сільгоспвиробництва.

Перспективними є зернові та олійні культури. Нагадаю, у нас є конкурентні переваги по ним і світовий попит на них досить великий. Держава на наступний рік звертає більше увагу на тваринницьку галузь. Як я іноді жартую, що next big thing to come це буде яловичина. Чому яловичина? Згідно з запитами, які приходять до Міністерства аграрної політики, на дану продукцію є попит. А з іншого боку, цей підсектор на сьогодні не є розвиненим, – сказала Трофімцева.

М’ясо великої рогатої худоби, за її даними, можна експортувати на ринки Сходу, Азії та Африки, адже там в України набагато менше обмежень, ніж зі свининою.

Непогані результати показує й органічна сільськогосподарська продукція, про яку я згадувала. Надзвичайно прибутковим і досить швидко розвиваються є сектор органіки, який переважно експортується в Європейський Союз. Така ж ситуація спостерігається і з традиційною аграрною продукцією. Більшість сировини якої експортується або використовується для кормів в галузь тваринництва, – додала Трофімцева.

Також, на її думку, перспективним є розвиток агротехнологій, селекції та насіння – це не тільки продаж продукції, а й можливість створення робочих місць, крім того, це поштовх іншим підгалузей.

Поява ринку збуту переробленої, високомаржинальним продукції спонукає виробників напрацьовувати технології. Бізнес розуміє і гроші шукає завжди там, де можна заробити. У цьому сенсі у нас, і в уряді, і в міністерстві є з бізнесом розуміння, – підсумувала Трофімцева.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають