9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 10 Грудня, 2023

Україна збільшила експорт меду в 1,5 рази

Експорт українського меду за 7 місяців 2017 виріс на 57% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склав $ 35,3 млн

Протягом цього періоду 91% меду було експортовано до 10 країн. Найбільший приріст склав експорт до Бельгії, за нею йдуть Канада, Іспанія, США, Данія та Франція.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на delo.ua.

Зростання експорту меду стало наслідком ефективної стратегії українських експортерів меду, орієнтованих в основному на стабільні ринки ЄС, Туреччини та Північної Америки. За підсумками 2017 року експорт меду покаже ще більш значне зростання. Цьому сприяє цілий комплекс чинників — збільшення квоти експорту в ЄС, підписання угоди про вільну торгівлю з Канадою, початок роботи великого заводу з переробки меду та інші, — зазначив віце-президент УСПП, координатор Центру підтримки експорту при УСПП Денис Красніков.

Частка країн ЄС за січень–липень 2017 року становила понад 50%. Крім того зафіксовано стрімкий ріст попиту в країнах Північної Америки, частка яких склала 39% від загального експорту.

Це дозволяє прогнозувати значне зростання експорту українського меду за підсумками нинішнього року.

Нагадаємо, експорт українського меду стабільно зростає, починаючи з 2013 року. У минулому році обсяг експорту меду склав $97 млн (60 тис. т), що на 15% більше ніж в 2015 році, і майже на 83% перевищує показник 2013 року.

 

Останні новини:

Зараз читають