9.5 C
Alba Iulia
Субота, 25 Березня, 2023

Україна збільшила експорт м’яса на 45%

У топ-5 імпортерів вітчизняної м’ясопродукції увійшли Єгипет, Нідерланди, Азербайджан, Білорусь і Ірак

Експорт продукції м’ясної групи з України в січні-червні збільшився в порівнянні з січнем-червнем минулого року більш ніж на 45% – до 176 тис. тон. Повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» .

Якщо ще в 2015 році позиції основного імпортера українського м’яса і субпродуктів утримувала Росія, то в I півріччі поточного року переважали поставки на ринки країн Європи і Азії, – говорить заступник директора Інституту аграрної економіки, член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

В топ-5 імпортерів вітчизняної м’ясопродукції увійшли Єгипет (17,3%), Нідерланди (14,2%), Азербайджан (9,7%), Білорусь (8,4%) і Ірак (5,9%) . Також серед великих імпортерів Грузія, Гонконг, Німеччина, Казахстан і Об’єднані Арабські Емірати.

Найбільшу частку у експорті м’ясазаймає птиця – 80%. Експорт яловичини і свинини за звітний період виріс більш ніж в два рази. Так, в січні-травні Україна поставила на зовнішні ринки 22 тис. тонн яловичини, що становить 18% від її вітчизняного виробництва, і 6 тис. тон. свинини (близько 2% від виробництва). Найбільше цієї продукції з України імпортували Білорусь, Азербайджан, Казахстан, Грузія і Молдова.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають