9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 14 Серпня, 2022

Україна забезпечить себе гречкою – аналітик

Сьогоднішній дефіцит гречаної крупи спричинений підвищеним попитом, однак із новим урожаєм Україна зможе забезпечити себе гречкою.

Про це заявила аналітик «Українського клубу аграрного бізнесу» Світлана Литвин у коментарі для LIGA.net, передає Національний Промисловий Портал.

Як зазначається, урожай гречки 2021 року забезпечив 83% внутрішнього споживання. У 2021 році було вирощено 106 тис. тонн гречки за обсягу внутрішнього споживання в 128-130 тис. тонн. Експорт крупи був незначний — 1100 т за імпорту 22 тис. т. 

Експерт вважає, що на відсутність гречки на полицях магазинів вплинув підвищений попит як до війни, на тлі заяв про її швидкий початок, так і після початку. Практично кожна сім’я робила запас гречки не на один місяць. Це призвело до стрімкого зростання ціни та зміни обсягів продажу, коли за місяць викупили обсяги 3-4 місяців (після чого попит почав знижуватися).

«Гречка не користується популярністю в усіх країнах світу. Здебільшого її активно виробляють і споживають країни на території колишнього СРСР, частково гречка затребувана у Китаї. Відповідно ці країни й можуть бути за потреби експортерами для нас. Проте, швидше за все, Україна зможе себе забезпечити гречкою самостійно. Станом на 26 травня вже засіяно 57,7 тис. га гречки — це 70% посівних площ 2021 року. Посівна ще триває і це не фінальні цифри, темпи сівби цього року вищі за минулорічні», — зазначає Світлана Литвин.

ДжерелоAgroPortal

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають