9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 19 Серпня, 2022

Україна йде на новий рекорд експорту агропродукції до Євросоюзу

За оцінками вчених Інституту аграрної економіки, обсяги експорту української сільськогосподарської та харчової продукції в ЄС в 2017 році можуть перевищити рекордні показники докризових 2012 і 2013 років на 5 млрд доларів.

Про це йдеться в коментарі заступника директора Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” Миколи Пугачова, повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на ЦТС.

За словами експерта, в цьому році аграрна торгівля України з ЄС помітно збільшилася проти 2016 року. У січні-вересні 2017 року оборот торгівлі сільгосптоварами між Україною та ЄС становив 5,8 млрд доларів, майже на третину – 31,2% – перевищивши відповідні показники минулого року. При цьому позитивне для нашої держави сальдо становить 2,6 млрд доларів, що на 1 млрд доларів більше, ніж в минулому році.

Крім того, за словами Пугачова, обсяг завезеної з країн ЄС в Україну агропродовольчої продукції за 9 місяців 2017 року збільшився проти показників минулого року на 11,4%. У вартісному вимірі він склав 1581 млн доларів – близько половини українського імпорту сільгосппродукції в 3,2 млрд доларів.

Обсяги експорту українського агропродовольствія в країни-члени ЄС тільки за 9 місяців 2017 роки вже досягли рівня 12 місяців 2016 року і склали 4,2 млрд доларів, зазначив Пугачов.

За його словами, найбільшими торговельними партнерами для України в ЄС залишаються шість країн – Нідерланди, Іспанія, Польща, Італія, Німеччина і Франція. Їх сукупна частка в обороті становить близько 75%. Основні обсяги поставок в Європі Україна забезпечує за рахунок зернових і олійних культур, а також соняшникової олії та макухи.

У свою чергу, Україна імпортує з ЄС зернові культури, насіння олійних, какао-боби і шоколад, різні харчові продукти, спирт і алкогольні напої, відходи переробної промисловості та тютюнові вироби.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають