9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 1 Серпня, 2021

Україна йде на новий рекорд експорту агропродукції до Євросоюзу

 • За оцінками вчених Інституту аграрної економіки, обсяги експорту української сільськогосподарської та харчової продукції в ЄС в 2017 році можуть перевищити рекордні показники докризових 2012 і 2013 років на 5 млрд доларів.

  Про це йдеться в коментарі заступника директора Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” Миколи Пугачова, повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на ЦТС.

  За словами експерта, в цьому році аграрна торгівля України з ЄС помітно збільшилася проти 2016 року. У січні-вересні 2017 року оборот торгівлі сільгосптоварами між Україною та ЄС становив 5,8 млрд доларів, майже на третину – 31,2% – перевищивши відповідні показники минулого року. При цьому позитивне для нашої держави сальдо становить 2,6 млрд доларів, що на 1 млрд доларів більше, ніж в минулому році.

  Крім того, за словами Пугачова, обсяг завезеної з країн ЄС в Україну агропродовольчої продукції за 9 місяців 2017 року збільшився проти показників минулого року на 11,4%. У вартісному вимірі він склав 1581 млн доларів – близько половини українського імпорту сільгосппродукції в 3,2 млрд доларів.

  Обсяги експорту українського агропродовольствія в країни-члени ЄС тільки за 9 місяців 2017 роки вже досягли рівня 12 місяців 2016 року і склали 4,2 млрд доларів, зазначив Пугачов.

  За його словами, найбільшими торговельними партнерами для України в ЄС залишаються шість країн – Нідерланди, Іспанія, Польща, Італія, Німеччина і Франція. Їх сукупна частка в обороті становить близько 75%. Основні обсяги поставок в Європі Україна забезпечує за рахунок зернових і олійних культур, а також соняшникової олії та макухи.

  У свою чергу, Україна імпортує з ЄС зернові культури, насіння олійних, какао-боби і шоколад, різні харчові продукти, спирт і алкогольні напої, відходи переробної промисловості та тютюнові вироби.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  ДАХК «Артем» отримала понад $200-мільйонний контракт на виробництво ракет Р-27

  ДАХК «Артем» отримала найбільший за останні 10–15 років контракт на постачання авіаційних ракет Р-27 закордонному замовнику. Його...

  Міноборони замовило ремонт 235 радянських вантажівок

  За низкою тендерів Міноборони цьогоріч мають бути відремонтовані понад 200 вантажних автомобілів радянського модельного ряду: КамАЗ, КрАЗ, МАЗ та Урал, загалом на...

  Мінінфраструктури розраховує передати першу дорогу в управління приватної компанії у 2023 році

  Міністерство інфраструктури розраховує, що передача приватному інвестору першої ділянки автомобільної дороги в рамках пілотного проєкту державно-приватного партнерства (ДПП) відбудеться у 2023 році.

  В Одеському аеропорту відкрили нову злітно-посадкову смугу

  В Одесі завершилося будівництво нової злітно-посадкової смуги, яке почалося у 2017 році.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на КорреспонденТ.

  Для українських туристів відкрились ще 14 країн Європейського Союзу

  Чотирнадцять країн Європейського Союзу дозволили в'їзд для українських туристів в рамках ослаблення обмежень, введених раніше для протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19.

  «АвтоКрАЗ» відвантажив партію вантажівок до країни Європейського Союзу (фото)

  Кременчуцьке ПрАТ «АвтоКрАЗ» відвантажує чергову партію автомобільної техніки для іноземного замовника.Повідомляє Національний Промисловий Портал.На...

  Дослідно-проектний центр кораблебудування захистив технічний проєкт модернізації катерів типу Island для ВМС України

  Миколаївський Дослідно-проектний центр кораблебудування передав Міністерству оборони технічний проєкт, який передбачає три варіанти можливої модернізації патрульних катерів типу Island.

  У Запоріжжі встановили останню секцію прогонової будови верхової частини вантового мосту (фото)

  На будівництві мостового переходу в Запоріжжі мостобудівники встановили на тимчасові опори шосту, останню секцію прогонової будови верхової частини вантового моста.

  Зараз читають

  ДАХК «Артем» отримала понад $200-мільйонний контракт на виробництво ракет Р-27

  ДАХК «Артем» отримала найбільший за останні 10–15 років контракт на постачання авіаційних ракет Р-27 закордонному замовнику. Його...

  Понад 35 тисяч українських домогосподарств встановили сонячні електростанції

  На сьогодні в Україні понад 35,4 тисяч родин отримують електроенергію від енергії Сонця. Загальна потужність таких сонячних...

  В Одеському аеропорту відкрили нову злітно-посадкову смугу

  В Одесі завершилося будівництво нової злітно-посадкової смуги, яке почалося у 2017 році.Передає Національний Промисловий...

  Харківський коксовий завод модернізує виробництво та розширює штат

  Коксовий завод "Новомет" розпочав програму з модернізації виробництва, покращення екологічних показників та створив нові робочі місця.