9.5 C
Alba Iulia
Неділя, 24 Січня, 2021

Україна йде на новий рекорд експорту агропродукції до Євросоюзу

 • За оцінками вчених Інституту аграрної економіки, обсяги експорту української сільськогосподарської та харчової продукції в ЄС в 2017 році можуть перевищити рекордні показники докризових 2012 і 2013 років на 5 млрд доларів.

  Про це йдеться в коментарі заступника директора Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” Миколи Пугачова, повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на ЦТС.

  За словами експерта, в цьому році аграрна торгівля України з ЄС помітно збільшилася проти 2016 року. У січні-вересні 2017 року оборот торгівлі сільгосптоварами між Україною та ЄС становив 5,8 млрд доларів, майже на третину – 31,2% – перевищивши відповідні показники минулого року. При цьому позитивне для нашої держави сальдо становить 2,6 млрд доларів, що на 1 млрд доларів більше, ніж в минулому році.

  Крім того, за словами Пугачова, обсяг завезеної з країн ЄС в Україну агропродовольчої продукції за 9 місяців 2017 року збільшився проти показників минулого року на 11,4%. У вартісному вимірі він склав 1581 млн доларів – близько половини українського імпорту сільгосппродукції в 3,2 млрд доларів.

  Обсяги експорту українського агропродовольствія в країни-члени ЄС тільки за 9 місяців 2017 роки вже досягли рівня 12 місяців 2016 року і склали 4,2 млрд доларів, зазначив Пугачов.

  За його словами, найбільшими торговельними партнерами для України в ЄС залишаються шість країн – Нідерланди, Іспанія, Польща, Італія, Німеччина і Франція. Їх сукупна частка в обороті становить близько 75%. Основні обсяги поставок в Європі Україна забезпечує за рахунок зернових і олійних культур, а також соняшникової олії та макухи.

  У свою чергу, Україна імпортує з ЄС зернові культури, насіння олійних, какао-боби і шоколад, різні харчові продукти, спирт і алкогольні напої, відходи переробної промисловості та тютюнові вироби.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Слов’янський полк Нацгвардії отримав нову техніку

  15-й Слов’янський полк Національної гвардії України отримав нову службову автотехніку для виконання службово-бойових завдань.

  Розробки українських науковців у сфері енергетики, ВПК та машинобудування приносять користь державі

  Президент Національної академії наук України під час онлайн-брифінгу для представників ЗМІ розповів про результати наукової роботи, які принесли дохід та користь державі.

  «Мотор Січ» модернізує двигуни для гелікоптерів Мі-8 ВПС Грузії

  Українське підприємство «Мотор Січ» проведе ремонт і модернізацію двигунів гелікоптерів Мі-8 Грузії.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.

  Україна входить у трійку лідерів з експорту курятини до ЄС

  Україна залишається одним з найбільших постачальників м’яса курятини на ринок Європейського Союзу. Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на ШоТам.

  В Україні випробовують дрон-камікадзе «Пілум» (відео)

  Українська компанія A.Drones провела льотні випробування безпілотного літака-снаряда «Пілум».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.Як заявлено...

  «Аеротехніка» поставить аеродромне обладнання авіабазі Нацгвардії

  Науково-виробниче підприємство «Аеротехніка-МЛТ» поставить аеродромне обладнання авіабазі Національної гвардії України.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.Програмно-технічний...

  Київський завод прийняв на модернізацію другий літак Ан-26 для ВМС України

  Другий транспортний літак Ан-26 для Військово-морських сил України прибув на модернізацію на «Завод 410 ЦА».Передає Національний Промисловий Портал з посиланням...

  Маріупольська бригада Нацгвардії отримала нову техніку

  Маріупольська бригада оперативного призначення Національної гвардії України отримала нову автотехніку.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на УМП.На...

  Зараз читають

  У Полтаві розпочали виробництво залізничних та автомобільних цистерн

  Полтавський вагонобудівний завод Групи ТАС виготовив для оператора рухомого складу ТАС-Логістик 10 нових залізничних цистерн.

  Український лоукостер Bees Airline анонсував перші рейси

  Новий український лоукостер Bees Airline запускає чартерні авіарейси з аеропорту «Київ» до Момбаса (Кенія). 

  “Епіцентр” інвестує понад $1,2 млрд у розвиток

  Генеральний директор групи компаній "Епіцентр К" Петро Михайлишин повідомив, що у наступні два роки компанія запланувала вкласти...

  У будівництві аеропорту на Закарпатті визначили переможця передпроєктних робіт

  Переможцем тендеру з виконання передпроєктних робіт із будівництва аеропорту на Закарпатті став консорціум “Ленд Буд Проект ЮА”....