9.5 C
Alba Iulia
Четвер, 30 Березня, 2023

Україна вже використала чотири квоти на безмитний експорт до ЄС

Станом на 27 лютого Україна вже закрила чотири квоти на безмитний експорт до ЄС: на мед, виноградний і яблучний соки, а також пшеницю і кукурудзу.

Закрита також квартальна квота на експорт м’яса птиці і піврічна квота на вершкове масло. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на AgroTimes.

Зазначається, що торік закриття квот на початку року відбувалося активніше. У лютому 2017 року поміж чотирьох закритих квот спостерігалося значне використання низки інших квот у межах 70-80%.

Нагадаємо, що з 1 жовтня 2017 року вступили в дію додаткові безмитні квоти на вісім груп товарів: мед, крупи і борошно, оброблені томати, соки і низку зернових (овес, пшениця, ячмінь, кукурудза). Наразі закриті чотири квоти з додаткових: по меду, обробленим томатам, пшениці і кукурудзі.

Третій рік дії Угоди про Асоціацію вже почав приносити позитивні результати. Частка країн ЄС у структурі агропродовольчого експорту України наразі становить біля 32%, а сам аграрний експорт України до ЄС став рекордним за останні п’ять років, – зазначила аналітик зовнішньої торгівлі агропродовольчою продукцією УКАБ Дар’я Гриценко. – І хоча більшість експортованої до ЄС – це сировина, активно нарощуються поставки нішевих і готових продуктів, наприклад, кондитерських виробів, ягід, горіхів і соків.

Згідно з останні звітом Європейської Комісії, серед основних країн-постачальників агропродовольчої продукції до ЄС Україна піднялась з восьмого на четверте місце, поступаючись місцем лише Бразилії, США й Аргентині.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають