У поточному сезоні підвищений попит країн Євросоюзу дає можливість Україні стрімко нарощувати експорт замороженої малини. Про це повідомляють аналітики «АПК-Інформ: овочі і фрукти» з посиланням на офіційні дані.  Передає UBR.

Так, в період з червня по лютий сезону 2016/17 Україна відвантажила на зовнішні ринки майже 7,2 тис. Тонн зазначеної продукції, що в 3,4 рази більше, ніж за аналогічний період у попередньому сезоні. Близько 95% цих обсягів було експортовано в ЄС. При цьому варто відзначити, що за даний період країни Європейського союзу наростили обсяги закупівель української замороженої малини в 3,5 рази, що і стало головною причиною збільшення обсягів експорту цієї продукції з України в цілому.

Лідером за обсягами імпорту замороженої малини з України вже третій рік поспіль виступає Польща. У поточному сезоні на частку цієї країни припадало більше половини всього експорту. За червень-лютий Польща закупила майже 3,8 тис. Тонн української замороженої малини, що в 3,3 рази перевищує показник за аналогічний період сезону-2015/16. Як повідомляли раніше галузеві експерти, через несприятливі погодні умови Польща в минулому році втратила значну частину врожаю малини, і компенсувати брак сировини польські переробники змушені за рахунок імпортної продукції, зокрема з України.

Далі в рейтингу основних покупців української замороженої малини значаться Німеччина і Чехія. Причому ці країни наростили обсяги імпорту зазначеної продукції в 2,1 рази і 4,2 ​​рази відповідно.