9.5 C
Alba Iulia
Субота, 22 Січня, 2022

Україна встановила рекорд з експорту пшеничної висівки

За підсумками першої половини 2017/18 МР (липень-грудень) з України було експортовано 295,2 тис. тонн пшеничних висівок, що є рекордним показником для даного періоду за всю історію поставок і на 18% перевищує аналогічний показник попереднього сезону .

При цьому варто відзначити, що приріст експорту висівок формується, незважаючи на зниження обсягів виробництва борошна в Україні. Так, за підсумками липня-листопада поточного сезону великі підприємства України, згідно з офіційними даними, справили 874,4 тис. тонн борошна, що на 5,6% менше, ніж за аналогічний період попереднього сезону (926,3 тис. тонн), повідомляє Національний промисловий портал.

Таким чином, істотно збільшується частка висівок, що поставляються на експорт, а для борошномельних підприємств дана продукція переходить в розряд ключових, що мають більш високу рентабельність.

Згідно з оцінками аналітиків ІА «АПК-Інформ», за підсумками поточного сезону виробництво пшеничного борошна на великих підприємствах України може досягти 2,56 млн тонн, що відповідає обсягу вироблення висівок на рівні 725 тис. тонн. У свою чергу, обсяг експорту висівок прогнозується на рівні 570 тис. тонн, що відповідає 79% від обсягу їх виробництва.

ДжерелоAgravery

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають