9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 7 Лютого, 2023

Україна вперше експортувала цвітну капусту в країни ЄС

blankВ 2016 році українські виробники вперше вийшли на ринок ЄС із цвітною капустою. За даними «Інфо-Шувар», минулого року Україна відправила на зовнішній ринок досить невеликий обсяг цієї продукції – трохи більше 40 тонн, але вперше майже 70% цього обсягу було відвантажено до Естонії та Польщі.

Важливим є той факт, що на фоні розвитку експорту, споживання імпортної цвітної капусти в Україні знижується вже кілька років поспіль. Відбувається це через зростання внутрішнього виробництва. За підрахунками «Інфо-Шувар», врожай щороку збільшується на 2-3%. За даними Держкомстату, в 2016 році Україна зібрала 27 тис. тонн цвітної капусти і 400 тонн додатково імпортувала. Слід відзначити, що ще 3 роки тому обсяг імпорту цвітної капусти був в 3-4 рази більшим.

Фахівці «Інфо-Шувар» вважають, що у 2017 році слід очікувати чергового зниження імпорту цієї продукції. В січні-лютому 2017 року, коли імпорт сягає найбільших обсягів, Україна імпортувала 180 тонн цвітної капусти, що майже на 10% нижче, ніж показники 2016 року. Втім, виробництво та експорт цієї продукції і далі зростатиме, якщо цьому не завадять погодні умови. Минулого року найсприятливіші умови для постачання української цвітної капусти на зовнішній ринок складались у травні та листопаді.

blank

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають