9.5 C
Alba Iulia
Вівторок, 2 Березня, 2021

Україна виробляє 40% рису від внутрішньої попиту

 • Україна власним виробництвом рису забезпечує 40% від внутрішньої потреби.

  Про це в інтерв’ю Agravery.com розповів директор Інституту рису НААН Володимир Дудченко, передає Національний промисловий портал.

  Власним виробництвом ми забезпечуємо 40% рису від внутрішньої потреби. Зібрали в минулому близько 50 тис. Тонн зерна з площі в 12 тис. га, середня залікова урожайність була на рівні 57 ц/га. Найбільші площі поки зосереджені на Херсонщині – понад 7,5 тис. га. Лідерами по виробництву і площ є наш ДПДГ «Інститут рису» з площею в 1,5 тис. га, а також підприємство «Маяк» з Одеської області, що має 1,2 тис. га, – розповів Дудченко.

  За його словами, основним завданням сьогодні є забезпечення України на 100% українським продуктом. Однак законодавчі перепони і невпевненість виробників в завтрашньому дні не дають цього зробити.

  Українське рисівник як галузь сьогодні забуто, ми хіба що отримуємо низький тариф на воду – вартість подачі в три рази менше, ніж під інші культури. Однак ми рук не опускаємо, скоріше навпаки – розвиваємося всупереч обставинам, – зауважив директор Інституту рису НААН.

  Він додав, що рисівник можна розвивати не тільки в південних областях.

  Це абсолютний міф, що потенціал у рисівник має тільки південь, Одеська або Херсонщина. Насправді ареал значно більше, – сказав Дудченко.

  Вже третій рік поспіль ми займаємося впровадженням технології вирощування рису на краплинному зрошенні за схемою« соя-рис-кукурудза-рис ». Це дає можливість отримувати в господарствах до 100 тонн рису з одного га. Для того щоб максимально наблизити практику до світових стандартів, ми працюємо ще з одинадцятьма країнами, які вже мають подібний досвід. У минулому році ми в інституті навіть проводили міжнародний семінар, на якому зібралися спеціалісти, які займаються цією проблематикою, з Бразилії, Японії, Туреччини, Ізраїлю, – розповів експерт.


  Про допомогу проекту

  Також на цю тему

  Останні новини

  Художниця з Прикарпаття розробила та налагодила виробництво ексклюзивного взуття

  На Прикарпатті у місті Косів художниця Світлана Гебель налагодила виробництво взуття.Про це повідомляє...

  Windrose цьогоріч планує розширити карту польотів по Україні мінімум до 10 аеропортів

  Авіакомпанія Windrose у 2021 році планує розширити карту внутрішніх польотів і об'єднати мінімум 10 міст України.Про це в...

  “Інтерпайп НТЗ” направив понад 80 мільйонів гривень на реалізацію екологічних проєктів

  ПАТ "Інтерпайп Нижньодніпровський трубопрокатний завод" приєднався до "Комплексної програми екологічної безпеки та впровадження сталого розвитку міста Дніпро на 2021-2025 роки", яка була...

  У 2021 році в Україні буде відремонтовано та побудовано 4,5 тисячі кілометрів доріг державного значення

  У 2021 році в Україні заплановано відремонтувати близько 4,5 тисяч кілометрів автомобільних доріг державного значення.Про це в ході...

  «Українська бронетехніка» створює колабораційний хаб для реалізації спільних проєктів в оборонній сфері

  Компанія «Українська бронетехніка» хоче об’єднати інноваційні українські оборонні підприємства і створити майданчик для реалізації амбітних спільних проєктів та взаємної маркетингової підтримки.

  З 1 березня для українців відкрито нові напрямки безвізу

  З 1 березня для громадян України почне діяти безвізовий режим з карибською острівною державою Гренада, а також із заморськими територіями у складі...

  Запорізьке підприємство виготовить для Аргентини реакторне обладнання

  Після кількох років перерви підприємство «Запоріжтрансформатор» (ЗТР) повернулося на аргентинський ринок.Передає Національний Промисловий Портал з посиланням на Голос України.

  В Україні розробили проєкт нового десантного корабля

  Державне підприємство "Дослідно - проектний центр кораблебудування" розробив проєкт Середнього десантного корабля "Саламандра" в інтересах морських військових відомств.

  Зараз читають

  Турецький лоукостер запускає одразу шість напрямків з України

  Лоукостер Pegasus Airlines запустить шість маршрутів з міст України на турецькі курорти в літньому розкладі 2021 року.

  В “Укрзалізниці” розповіли про проєкт приміських поїздів City Express

  Голова правління АТ "Укрзалізниця" Володимир Жмак в ході Всеукраїнського форуму "Україна 30. Інфраструктура" в загальних рисах поділився...

  В Україні опанували виробництво ракет “повітря-повітря” Р-27 без російських комплектуючих

  Державна акціонерна холдингова компанія “Артем” здатна виробляти авіаційні ракети “повітря-повітря” Р-27 без використання російських комплектуючих.

  На переправі Орлівка-Ісакча встановлять зарядну станцію для електромобілів

  Незабаром на території поромної переправи через Дунай, що з'єднує українську Орлівку і румунське місто Ісакча, з'явиться зарядна...