9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 1 Березня, 2024
No menu items!
No menu items!

Україна виробляє 40% рису від внутрішньої попиту

Україна власним виробництвом рису забезпечує 40% від внутрішньої потреби.

Про це в інтерв’ю Agravery.com розповів директор Інституту рису НААН Володимир Дудченко, передає Національний промисловий портал.

Власним виробництвом ми забезпечуємо 40% рису від внутрішньої потреби. Зібрали в минулому близько 50 тис. Тонн зерна з площі в 12 тис. га, середня залікова урожайність була на рівні 57 ц/га. Найбільші площі поки зосереджені на Херсонщині – понад 7,5 тис. га. Лідерами по виробництву і площ є наш ДПДГ «Інститут рису» з площею в 1,5 тис. га, а також підприємство «Маяк» з Одеської області, що має 1,2 тис. га, – розповів Дудченко.

За його словами, основним завданням сьогодні є забезпечення України на 100% українським продуктом. Однак законодавчі перепони і невпевненість виробників в завтрашньому дні не дають цього зробити.

Українське рисівник як галузь сьогодні забуто, ми хіба що отримуємо низький тариф на воду – вартість подачі в три рази менше, ніж під інші культури. Однак ми рук не опускаємо, скоріше навпаки – розвиваємося всупереч обставинам, – зауважив директор Інституту рису НААН.

Він додав, що рисівник можна розвивати не тільки в південних областях.

Це абсолютний міф, що потенціал у рисівник має тільки південь, Одеська або Херсонщина. Насправді ареал значно більше, – сказав Дудченко.

Вже третій рік поспіль ми займаємося впровадженням технології вирощування рису на краплинному зрошенні за схемою« соя-рис-кукурудза-рис ». Це дає можливість отримувати в господарствах до 100 тонн рису з одного га. Для того щоб максимально наблизити практику до світових стандартів, ми працюємо ще з одинадцятьма країнами, які вже мають подібний досвід. У минулому році ми в інституті навіть проводили міжнародний семінар, на якому зібралися спеціалісти, які займаються цією проблематикою, з Бразилії, Японії, Туреччини, Ізраїлю, – розповів експерт.

Останні новини:

Зараз читають