9.5 C
Alba Iulia
Понеділок, 15 Серпня, 2022

Україна входить до трійки світових виробників меду

До найбільших експортерів меду в світі належать Китай, Аргентина, Україна, В’єтнам та Індія. За 7 місяців із початку року Україна експортувала меду на $35,3 млн. Це в півтора раза більше, ніж за аналогічний період 2016-го.

Світовий ринок меду увесь час зростає. За останні 14 років він додав у обсягах 34%, повідомляє Продовольча і сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй. Наразі він оцінюється на рівні 1,6-1,7 млн тонн, з яких близько 35-40% — експортується.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Landlord

Обсяги торгівлі медом у світі за останні п’ять років збільшились на 30%, та в минулому році становили 659 200 тон, або $2,24 млрд, звітує консультант ФАО Анна Бурка.

За підсумками року експерти очікують ще більшого зростання. Цьому сприятиме збільшення квоти на постачання в ЄС, підписання угоди про вільну торгівлю з Канадою, початок роботи великого заводу з переробки меду.

ЄС є найбільшим імпортером меду в світі: близько 50% від загальносвітового імпорту припадає на країни ЄС. Серед європейських країн найбільші обсяги меду імпортують Німеччина (13%), Франція (6%), Великобританія (6%), Бельгія (4%), Іспанія (4%) і Польща (4%).

Натомість найбільше меду імпортують ЄС, США та Японія.

Середній показник споживання меду в ЄС становить 0,65 кг на людину в рік, в той час як загальносвітовий показник становить 0,22 кг. США купує 26,3% від загального світового обсягу імпорту. У країні збільшення внутрішнього споживання на 30% забезпечується за рахунок виробництва меду всередині країни, і більш ніж на 70% — за рахунок імпортних поставок.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають