9.5 C
Alba Iulia
Середа, 10 Серпня, 2022

Україна увійшла в трійку найбільших світових експортерів меду, на європейському ринку вона є незаперечним лідером

Україна увійшла в трійку найбільших світових експортерів меду і за підсумками цього року може стати навіть №2. Втім на загальноєвропейському ринку вона є незаперечним лідером

Минулого року Україна потрапила в ТОП-3 найбільших світових експортерів продукту, виробленого бджолами. Минулого року країна продала на світовий ринок 57 тис. тонн меду. Причому останній показник подвоївся всього за рік. І збільшився в 8,7 раза, якщо порівняти експорт меду 2016 року і 2006-го.

За оцінкою Валерія Горбаня, президента групи компаній Асканія, у 2017-му за обсягами експорту солодкого продукту Україна цілком може наздогнати, а то і перегнати, американського конкурента. Бізнесмен прогнозує, що країна експортує до кінця грудня 70-75 тис. тонн меду, адже всього за дев’ять місяців року українці продали на зовнішні ринки 46 тис. тонн цього продукту.

Найбільші споживачі українського меду – це країни Європи. На першому місці серед них Німеччина, яка в 2016-му купила третину всього вітчизняного експорту, або 18,5 тис. тонн. Майже вдвічі менше – 10,9 тис. тонн – придбали поляки. Європейська бронза – за французами: 2,3 тис. тонн. Але при цьому майже 20% медового експорту (або понад 11 тис. тонн) виїхали з України в США – Штати стали другим після ЄС покупцем продукції вітчизняних пасічників.

Однак, боротьба на медовому ринку  посилюється. Основним переслідувачем українських виробників є Індія. А Китай, прагнучи утримати лідерство, постійно демпінгує та знижує ціни.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають