9.5 C
Alba Iulia
П’ятниця, 2 Червня, 2023

Україна увійде в ТОП-10 виробників лохини в Європі

Українські виробники ягід вигідно відрізняються від конкурентів на міжнародному ринку завдяки коротким термінам доставки, сприятливому для великого виробництва ягід клімату і низькою вартістю робочої сили

Лохина – найбільш рідкісна і дорога ягода в Україні, внутрішній ринок ягоди насичений тільки на 1/8 при загальній площі посадки в 700-750 га. У 2016 році обсяг валового збору лохини виріс на 6,6%. Основним причинами розвитку виробництва цієї ягоди в нашій країні є її висока ціна і наявність експортних можливостей.

Передає UBR, з посиланням на експертів Pro-Consulting

Основними країнами-споживачами українських ягід є Польща ($ 1,1 млн) і Нідерланди ($ 1,4 млн), обсяг імпорту в які склав 41,63% і 54,2% відповідно. Лідером по вирощуванню лохини в Україні є Житомирська область – обсяг виробництва становить 400 га. Такі показники досягаються завдяки сприятливим кліматичним умовам та станом грунту. На території цього регіону працює практично найбільший в Європі виробник лохини – фірма «Бетек» (площа плантацій становить 280 га). Ще 200 га плантацій голубики налічується на Волині (більшість з них належить ТОВ «Флора») і понад 100 га – в Київській області (Макарівський район).

Очікується, що в найближчі 10 років Україна увійде до першої десятки країн-виробників лохини в Європі. Тому можна стверджувати, що бізнес по вирощуванню цієї ягоди стане дуже перспективним. Рентабельність продажів по ягід може становити 70,5%, тобто кожен долар доходу принесе підприємству $ 0,75 чистого прибутку.

 

Останні новини:

Зараз читають