9.5 C
Alba Iulia
Середа, 19 Січня, 2022

Україна у 2017 році збільшила експорт джмелів у грошовому виразі на 54%

Експорт українських джмільних сімей приніс 307,3 тисячі доларів

Більшість поставок джмелів (75%) припадає на Європу, зокрема Польщу, і 25% – на країни СНД, у тому числі Росію. Про це повідомив Українським Новинам експерт “Українського клубу аграрного бізнесу” Дар’я Гриценко.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на “Українські новини”

Оцінювати такий делікатний продукт на митниці у тоннах дещо некорректно, адже облік джмілів, як і бджіл, заведено здійснювати за “родинами”. Тому важливим є те, що у грошовому вираженні експорт за зазначений період був збільшений на 54% до 307,3 тис. доларів.

При цьому імпорт джмелів за даний звітний період скоротився на 1% до 410,4 тис. доларів (10,1 тонни) при середній вартості 1 кг джмелів 40,6 долара.

Разом з тим Держспоживслужба й Федеральне агентство безпеки харчового ланцюжка Бельгії погодили форму міжнародного ветеринарного сертифіката на експорт джмелів з Бельгії в Україну.

Джмелі використовуються аграріями для природного запилення сільгоспкультур. Перевага джмелів у тому, що вони більш витривалі, продуктивні, мають кращий зір. Якщо бджоли цікавляться переважно тими квітками, де є нектар. Якщо його немає, як, наприклад, у томатів, то бджола пролітить повз, між тим джміль навіть вночі та мінусових температурах старанно обробляє усі квіти без винятку.

Також на цю тему

Останні новини:

Зараз читають